• 25 Nisan 2011
  • Haberi Yazdır
ABD'DEKİ TÜRKLER, ERMENİLERİN BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE PROTESTO YAPMASINI ENGELLEDİABD'DEKİ TÜRKLER, ERMENİLERİN BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE PROTESTO YAPMASINI ENGELLEDİWashington'daki Türk büyükelçiliği önünde protesto düzenlemek isteyen Ermenilerin girişimi, Türk vatandaşlarının günlerdir elçilik önünde kamp kurmasıyla önlendi. Ermeniler, karşı kaldırımda gösterilerini sürdürdü.

1915 yılında yaşanan olayları, sözde soykırımı anma yıldönümü olarak kabul ettikleri 24 Nisan'da Türkiye'nin ABD Büyükelçiliği binası önündeki kaldırımda gösteri düzenlemek isteyen Ermenilerin bu girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Günlerdir büyükelçilik binası önünde kamp kuran Türk vatandaşları, Ermenilere karşı kaldırımda gösteri yaptırdı. Azeri vatandaşları da Türklere destek vererek birlikte şarkılar eşliğinde Ermenilere karşı gösteri yaptı.
Gösteriye katılanlar arasında bulunan Amerikan-Türk Dernekleri Birliği'nin (ATAA) eski başkanı Oya Bain, yaptığı açıklamada, "Ermeniler birçok sene elçiliğimizin önünde gösteri yapıyorlardı. Biz de son 5-6 senedir buna cevap vermeye karar verdik, çünkü tek taraflı bir olay oluyordu. Biz de gelip nöbet tutup, elçiliğimiz tarafını alıyoruz. Mesela 48 saattir nöbet tuttuk, Cuma günü 6'da başladık ki bu tarafı tutalım. Daha evvel Ermeniler burayı alıyorlardı ve çok çirkin hareketler yapıyorlardı,
diplomatlarımızı rahatsız ediyorlardı" dedi.
Gösteriye destek vermek amacıyla gelen Ali isimli bir Türk öğrenci de, "Burada çok güzel bir ortam oldu, yaklaşık 100-150 kişi civarında, daha da katılım bekliyoruz. Yaklaşık dört günlük bir çalışmanın eseri bu. Seneler önce Ermeniler bizim büyükelçilik önünde duruyordu ancak biz 4 gün önce sabah akşam demeden burada bekledik" diye konuştu.
Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi ANCA'nın yöneticisi Aram Hamparyan da yaptığı açıklamada, "Türk hükümetinin, Ermeni soykırımı konusunda Ermenileri sessiz bırakma çabalarını protesto etmek için buradayız" dedi.

Dünya
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 3939 Cuma 3717
Salı 4173 Cumartesi 3756
Çarşamba 3912 Pazar 801
Perşembe 3846 Toplam 3186826
Şuan Sitemizde Online 89 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa