• 21 Nisan 2011
  • Haberi Yazdır
AZERBAYCAN TÜRKLERİ'NİN 1. KURULTAYI 23-24 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKAZERBAYCAN TÜRKLERİ'NİN 1. KURULTAYI 23-24 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTürkiye'de yaşanan Azerbaycan Türkleri 23 -24 Nisan tarihleri arasında İzmir Çeşme Altınyunus Oteli'nde 1.'inci Kurultuyı'nı gerçekleştirecek. Kurultaya çeşitli illerden Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Dernek temsilcileri destek verecek.

İzmir Azerbaycan Kültür Merkezi Başkanı Cemal Mehmethanoğlu, Başkan yardımcısı Hasan Ocak, Belçika Azerbaycan Cemiyeti Başkanı Ayhan Demirci ve Bakü Azerbaycan-Türkiye Dostluk derneği Başkanı Prof. Dr Ramiz Asker düzenledikleri basın toplantısında kurultayın 23 Nisan Cumartesi günü Ulusal Çocuk Bayramı'nda yapılacak ilk gününde topluluk için güç kaynağı oluşturacağını, kurultayın 24 Nisan Pazar günkü buluşmasında ise Ermenilerin soykırım iddialarının asılsızlığını konuşacaklarını belirttiler.
Kurultayın Türk Dünyası için önemli bir toplantı olacağına inandıklarını belirten İzmir Azirbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri kurultaya, İstanbul Azerbaycan Kültür ve Sanat Evi Derneği, Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği, Samsun Azerbaycan Kültür Evi Derneği, Turgutlu Azerbaycan Kültür Derneği, Tokat Zile Azerbaycan Kültür Derneği, Amasya Azerbaycan Kültür Derneği Girişim Grubu, İstanbul, Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği. İstanbul Karabağ Azadlık Teşkilatı, Azerbaycan Karabağ Kültür ve Sanat Yaşatma Derneği- İstanbul, Bursa Terekeme-Karapapak Kültür Platformu Derneği, İzmir Iğdır İli, Aralık ve Tuzluca İlçeleri Yardımlaşma Derneği, Kuşadası, Kars Ardahan Iğdır Dayanışma Derneği, İzmir Kars, Ardahan Iğdır Genç İşadamları Derneği, Kocaeli Azerbaycan Kültür Merkezi, Didim Azerbaycan Kültür Merkezi, Bakü Azerbaycan - Türkiye Dostluk Derneği, Dünya Azerbaycanlılar Kurultayı, Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti ve Hollanda Türk - Azerbaycan Derneği'nin destek verdiğini belirttiler.

Yurt Gündemi
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 3939 Cuma 3717
Salı 4173 Cumartesi 3756
Çarşamba 3912 Pazar 708
Perşembe 3846 Toplam 3186733
Şuan Sitemizde Online 83 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa