• 22 _SUBAT 2012
  • Haberi Yazdır
AZERBAYCANLI VEKİL PAŞEYEVA GÖZYAŞLARINI TUTAMADIAZERBAYCANLI VEKİL PAŞEYEVA GÖZYAŞLARINI TUTAMADIHocalı Katliamı ile ilgili düzenlenen konferansta duygulu anlar yaşayan Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, konuşmakta zorlandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğrenci Konseyi tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde '20. Yılında Hocalı Katliamı' konulu konferans düzenlendi. Salonun Azeri ve Türk bayrakları ile donatıldığı konferansa Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Dr. Ganire Paşayeva, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ve çok sayıda davetli katıldı. Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının okunması ile başlayan konferans, Hocalı katliamının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle devam etti.
Sinevizyon gösterisi sırasında Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, duygulu anlar yaşarken, yaşlanan gözlerini sildi.
MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Azeri Milletvekili Paşayeva, Hocalı'da yapılan soykırımı bütün dünyaya duyurmak gerektiğini belirterek, bunun insanlığa yapılmış bir cinayet olduğunu söyledi. Soykırımı yapanların adalet karşısında hesap vermesi gerektiğini belirten Paşayeva, şöyle konuştu: "Herkes Azerbaycan'a bu konuda destek olmalı. Hocalı soykırımını anlatmak için konferanslar düzenliyoruz. Ermenistan, Azerbaycan'ın yüzde 20 toprağını işgal altında bulunduruyor.
Bugün 1 milyon Azeri Türk'ü evine dönemiyor. Uluslararası örgütlerin kararlarına bakmıyorlar. Ermenistan, insanların evlerine dönmesine izin vermiyor. Biz de bunu dünyanın çeşitli ülkelerinde anlatıyoruz"
Konuşması sırasında yine duygulanan Paşayeva, konuşamayacağını belirterek sözü başka bir konuşmacıya verdi.

Güncel
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2406 Toplam 3465316
Şuan Sitemizde Online 116 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa