• 22 _SUBAT 2012
  • Haberi Yazdır
AZERBAYCANLI VEKİL PAŞEYEVA GÖZYAŞLARINI TUTAMADIAZERBAYCANLI VEKİL PAŞEYEVA GÖZYAŞLARINI TUTAMADIHocalı Katliamı ile ilgili düzenlenen konferansta duygulu anlar yaşayan Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, konuşmakta zorlandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğrenci Konseyi tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde '20. Yılında Hocalı Katliamı' konulu konferans düzenlendi. Salonun Azeri ve Türk bayrakları ile donatıldığı konferansa Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Dr. Ganire Paşayeva, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Sinan Oğan ve çok sayıda davetli katıldı. Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının okunması ile başlayan konferans, Hocalı katliamının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle devam etti.
Sinevizyon gösterisi sırasında Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, duygulu anlar yaşarken, yaşlanan gözlerini sildi.
MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Azeri Milletvekili Paşayeva, Hocalı'da yapılan soykırımı bütün dünyaya duyurmak gerektiğini belirterek, bunun insanlığa yapılmış bir cinayet olduğunu söyledi. Soykırımı yapanların adalet karşısında hesap vermesi gerektiğini belirten Paşayeva, şöyle konuştu: "Herkes Azerbaycan'a bu konuda destek olmalı. Hocalı soykırımını anlatmak için konferanslar düzenliyoruz. Ermenistan, Azerbaycan'ın yüzde 20 toprağını işgal altında bulunduruyor.
Bugün 1 milyon Azeri Türk'ü evine dönemiyor. Uluslararası örgütlerin kararlarına bakmıyorlar. Ermenistan, insanların evlerine dönmesine izin vermiyor. Biz de bunu dünyanın çeşitli ülkelerinde anlatıyoruz"
Konuşması sırasında yine duygulanan Paşayeva, konuşamayacağını belirterek sözü başka bir konuşmacıya verdi.

Güncel
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 2787 Cuma 2571
Salı 2865 Cumartesi 912
Çarşamba 2634 Pazar 2775
Perşembe 2439 Toplam 2556241
Şuan Sitemizde Online 80 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa