•   DOLAR  5.3672 -  5.3887
  •   EURO  6.0713 -  6.0956
  •   STERLİN  5.3723 -  5.4230
  • :
  • :
17 Aralık 2018 Pazartesi  
  • Tarih: 23.03.2012 Saat: 20:55
  • Haberi Yazdır
Devlet Bahçeli Başbakana Çağrısını YinelediDevlet Bahçeli Başbakana Çağrısını YinelediMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM 24. Dönem ikinci yasama yılı grup toplantısında terörle mücadeleyi ele aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörle mücadele hem Türkiye'de, hem Kuzey Irak'ta yapılmalı" dedi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörle mücadelenin hem Türkiye içinde hem de Irak'ın kuzeyinde sürdürülmesi kaçınılmazdır" dedi.
 
BAHÇELİ'DEN ERDOĞAN'A SINIRÖTESİ ÇAĞRISI
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM 24. Dönem ikinci yasama yılı grup toplantısında konuştu.
 
Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a seslendiği konuşmasında, "Eğer terör saldırılarından dolayı hakikaten ciğerin yanıyorsa, yangına neden olanlara gününü göster de samimiyetini ve neler yapabileceklerini görelim ve destek olalım. Bunun için, 17 Ekim tarihinde Sınır Ötesi Tezkere kararını aldıktan sonra kara hareketini başlatacak iradeyi göster ve Türk Bayrağını Kandil'e inmeyecek bir şekilde göndere çek" dedi.
 
"17 EKİM'DEN SONRA KARA HAREKATINI BAŞLATACAK İRADEYİ GÖSTER"
 
Başbakan Erdoğan'a çağrıda bulunan Devlet Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti; "Devlet vatan coğrafyasının bir bölümünden adeta arındırılmaktadır. Başbakan Erdoğan'ın sözünü ettiği güçlü ve sözü geçen ülke manzarasından ortada eser yoktur. Kendisi, ciğerinin yandığını iddia etse de, bu sızlanmasının, içi boş ve hamasetten ibaret bir beyanat olduğu açıktır. Başbakan'a buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Eğer terör saldırılarından dolayı hakikaten ciğerin yanıyorsa, yangına neden olanlara gününü göster de samimiyetini ve neler yapabileceklerini görelim ve destek olalım. Bunun için, 17 Ekim tarihinde Sınır Ötesi Tezkere kararını aldıktan sonra kara hareketini başlatacak iradeyi göster ve Türk Bayrağını Kandil'e inmeyecek bir şekilde göndere çek"
 
İSPANYA BAŞBAKANINI DA HATIRLATTI
 
Konuşmasında İspanya başbakanının ETA'la yaptığı görüşmeye de değinen Bahçeli, "PKK'yla yapılan müzakerelerin sonu karanlık ve yıkımdır. Terör böyle bitirilmez ve bölücülük bu şekilde sonlandırılamaz. Başbakan'ın, Medeniyetler İttifakında Eşbaşkanlık yaptığı İspanya Başbakanı da, zamanında açılım yapmış ve terör örgütü ETA'yla doğrudan müzakereye oturmuştu. Üstelik bunu da tüm tepkilere rağmen kamuoyuna açıklamıştı. Ancak 30 Aralık 2006 tarihinde Madrid'de patlayan bir bomba süreci tersine çevirmiştir. İspanya Başbakanı ise 2007 yılının Ocak ayında; büyük bir hata yaptığını kabul etmiş ve İspanyol vatandaşlarından özür dileme erdemini göstermişti. Başbakan Erdoğan da eninde sonunda aynı akıbetten kurtulamayacak ve inadının ve yaptıklarının hesabını mutlaka verecektir"

Siyaset
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Siyaset Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 372 Cuma 4017
Salı 3900 Cumartesi 3870
Çarşamba 4185 Pazar 4167
Perşembe 4119 Toplam 3296935
Şuan Sitemizde Online 82 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa