• Tarih: 15.03.2012 Saat: 13:45
  • Haberi Yazdır
Erzincan'da Hayvan Kaçakçılığı OpreasyonuErzincan'da örgütlü bir şekilde hayvan alım-satımı konusunda dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 9 kişi yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Kendilerini büyükbaş hayvan sahibi gibi göstererek vatandaşlardan kapora alan, sonradan da değişik şekillerde vatandaşlardan para isteyerek 18 ayrı olayda vatandaşı 1 milyon TL dolandırdığı belirlenen 9 kişi yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) görevlilerinin katılımıyla 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Örgüt Kapsamında Nitelikli Dolandırıcılık
Yapmak" suçu ile ilgili 5 ay süren operasyon neticesinde Ankara, Gümüşhane, Giresun, Iğdır, Kars, Yalova ve Erzincan'da 15 ayrı noktada arama yapan polis 14 kişiyi de gözaltına aldı. 14 kişiden 5'i alınan ifadesinin ardından serbest bırakılırken 9 kişi uçakla Erzincan'a getirildi.
Konuyla ilgili Erzincan Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı basın açıklamasında, başkasına ait olan hayvanları sahiplenerek, canlı hayvan alım-satımı konusunda dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 15 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon yapıldığına değinildi. Müştekiler ile pazarlık yaptıkları hayvanları "Bugün-yarın göndereceğiz" şeklinde kandırıldığının belirtildiği açıklamada, satın aldığı hayvanları isteyen vatandaşlara ise ''Hava şartları çok kötü'' denilerek oyalandığı ifade ediliyor. Aldıkları
paraları başkalarının hesap numaralarına gönderdikleri belirtilen zanlıların kendilerini farklı isimlerle tanıttığının anlatıldığı basın açıklamasında yapılan operasyonların da detaylarına yer verildi.
18 dolandırıcılık eyleminde toplam 1 milyon TL haksız gelir elde ettikleri tespit edilen dolandırıcılık zanlılarının evlerine yapılan operasyonlarda; 4 adet çek, 11 adet PTT havale dekontu, 9 adet senet, 2 adet banka dekontu, 2 adet hayvan şahadetnamesi ve 1 adet vergi dekontu ele geçiren polis, 14 şüpheliden 5'ini ifadesinin ardından serbest bıraktı.
Gözaltına alınan 9 kişi ise bu gün Erzincan Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.

Yurt Gündemi
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Yurt Gündemi Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2526 Toplam 3465436
Şuan Sitemizde Online 106 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa