Hacer'ül esved

Rüyada Hacerüi-Esved, hacca delâlet eder.Hacerü'ı Esvedi kestiğini gören kimse halkı kendi görüşü üzerinde toplamayı murad eder.İnsanların Hacerü'l-Esvedi kaybettiklerini ve yerini bulduklarını görse, o kimse kendisinin hidayette insanların da sapıklıkta olduklarını zanneder bir kimse olduğuna delâlet eder.

Bazan o kimsenin bir ilimde sivrilmesine ve talebelerden ilmini gizlemesine delâlet eder.Hacerüi-Esved'i söküp kendisi için alıkoyduğunu gören kimse Müslümanlıktan ayrı olarak bir bid'atı işlemede yalnızlığına delâlet eder.Hacerü'l-Esved'i yuttuğunu gören kimse, halkı dininden sapıtır. Hacerü'l-Esved'e el sürdüğünü gören kimse hacca gider. (Bu bahisle ilgili bazı tâbirler «Hacerüi-Esved'i İstilâm» bahsinde geçmiştir).

Hacer'ül esved Abdulgani'en Nablusi şöyle diyor: Rüyada Hacer'ül Esved'i görmek; halife, ameli sağlam bir alim veya zahid bir imam vasıtasıyla tevbe etmek, halini düzeltmektir. Rüya sahibi bir yakınıyla görüşüp, hasret giderir. Büyük makam sahiplerine hizmet eder. Hacer'ül Esved'i mesh eden, Peygamber soyundan şerefli bir insana veya Hicazlı birine tabi olur. (Ayrıca Bkz. Mekke-i Mükerreme)

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa