Hamur

Arpa unundan hamur yoğuran, dinine bağlı biridir. Buğday unundan mayalanmış hamur, çok mal ve menfaattir. Fakat buğday unundan yoğrulmuş hamur mayasızsa, iyi değildir.Bir kısım tabirciye göre hamur, akrabaya kavuşmak veya yolculuktan fayda sağlamaktır.Tahtada yahut kap içinde hamur görmek; insanın içindeki arzusudur. Mayalı hamur gören bu muradına kısa zamanda nail olur. Hamur mayasızsa, dileği uzun zaman sonra gerçekleşir. Şayet bu hamurdan ekmek pişirilmişse, rüya sahibinin arzusu hasıl olmuş demektir.

Hamur tabiri Rüyada hamur görmek, kolay işlere, yakın bir gelecekte rahatlığa kavuşmaya, zindanda bulunan bir kimsenin veya hamile bir kadının kurtulmasını gözetmeye delâlet eder. Hamur, elde edilecek maldır.Bir kimse rüyada evinde hamur görse, yaptığı ticaretten mal kazanır.Hamurun ekşidiğini ve kabından dışarı taştığını gören kimse, ticaretinde zarar eder.Hamur yoğurduğunu gören kimseye, misafir gelir.

Dar bir yerde hamur yoğurduğunu gören kimse livata yapar. Geniş bir yerde hamur yoğurduğunu gören kimse, evlenir. zira Allah (C.C.) helâli geniş ve haramı dar kılmıştır.Hamur ekşimezse, inalca bozukluk ve sıkışmaya delâlet eder.Arpa hamuru yoğurduğunu gören kimsenin, doğru bir mümin olduğuna, memur olacağına ve düşmanlarına galip geleceğine delâlet eder.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa