karsevi.com
  • Tarih: 18.12.2011 Saat: 13:16
  • Haberi Yazdır
Hayvanseverler hayvan barınağında incelemelerde bulundularHayvanseverler hayvan barınağında incelemelerde bulundularKars'ta bulunan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Balıkesir Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYDER) üyeleri ile Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden bir grup gönüllü, Belediye Hayvan Barınağı'nda incelemelerde bulundu.

Hayvan barınağına gelen HAYTAP, DOHAYDER ve KAÜ Veteriner Fakültesi öğretmen ve öğrencileri, veteriner hekimlerden bilgi aldılar. Barınağa gelen Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, hayvanseverlerin bir takım taleplerden dolayı Kars'a geldiklerini belirterek, "Bir takım talep üzerine arkadaşlarımız gelmişlerdir. Dolayısıyla tabii zaman zaman haklı olarak vatandaşlarımız sitemlerini, şikayetlerini gündeme getiriyorlar. Federasyona şikayette bulunabiliyorlar. Biz her yönüyle şeffaf bir anlayış içerisinde
işlerimizi yaptığımız için burayı da kendilerine açtık, geldiler gördüler. Objektif olarak burayı incelediler. Kars'ın genel durumunu tespit ettiler. Biz kendilerine hep şunu ifade ediyoruz. Bu bizim asli görevimizdir. İlgilenmek zorundayız. Bu mantıkla hareket ediyoruz" dedi.
HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Baylan ise, Kars Hayvan Barınağı'nda hayvanların özgür olduklarını kaydetti. Baylan, "Bakım evi olarak güzel, biz kafes sistemine karşıyız. Burada hayvan özgür. Yani diğer ilçelerde ya da illerde gördüm hayvanlar kafese kapatılmış. Kısırlaştırılmış ama halk istemediği için tutsak haneye F tipiye dönüştürmüşler. Hayvanlar içeride işlemler bitmiş, yasal işlemler bitmiş, burada öyle bir sıkıntı yok. Burada ayrıca bizim hoşumuza giden hem açık beslenme var. Hayvanlar koşup, oynuyor.
Artı çalışanlarla hayvanlar arasında bir iletişim var. Birçok yerde eğer çalışan biri hayvana tekme atıyor ise o hayvan, o kişiyi gördüğü zaman kaçar. Burada böyle bir şey yok. Burada görevli arkadaşların hayvanlarla iletişimi var. Ve iyi muamele ediyorlar" diye konuştu.

Kültür - Sanat
Yorum Ekle
Etiketler:
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Kültür - Sanat Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 2208 Cuma 2118
Salı 1536 Cumartesi 2502
Çarşamba 2310 Pazar 2418
Perşembe 2250 Toplam 2390020
Şuan Sitemizde Online 51 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa