• 23 _SUBAT 2012
  • Haberi Yazdır
HOCALI KATLİAMI KURBANLARI ANILDIHOCALI KATLİAMI KURBANLARI ANILDIAzerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Hocalı Katliamı; senin, benim, onun, bunun sorunu değildir. Hocalı Katliamı, bir Türk sorunudur" dedi.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Türk Ocakları İzmir Şubesi tarafından Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye-Azerbaycan İlişkileri ve Hocalı Soykırımı" paneline Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Azerbaycan İstanbul Baş Konsolosu Hasan Zeynalov, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Gündüz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar ve Dokuz Eylül Üniversitesi
Öğretim Görevlisi Prof. Dr Recep Kök, İzmir'de bulunan bir çok Azeri ve Türk vatandaş katıldı.
Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının okunmasının ardından, sinevizyonda katılımcılara "Hocalı Katliamı" belgeseli izletildi. Azeri Milletvekili Paşayeva, 'Hocalı Katliamı'nın sadece 1992'de yaşanan olaylardan ibaret olmadığını, bunun Müslüman Türklere yönelik yürütülen 1.5 asırlık bir planın son aşaması olduğunu söyledi. Paşeyeva, "Ermeniler bu soykırımı kendileri kabul ediyorlar. İtirafları da şöyle; 'Hocalı olaylarına kadar bizden böyle bir şey beklenmiyordu. Ancak bunu yapabilecek kapasitedeyiz.
Biz bunu yaparak Azerilere gözdağı verdik' diyorlar. Bu katliamı anlatarak gururlanan Ermeni yazarlar var. Hocalı'da bebekleri, kadınları ve çocukları katledenler bununla gurur duyuyorlar. Biz Türkler olarak ortak sorunlarımızda tek çatı altında birleşip tepkimizi tek sesten duyurmalıyız" diye konuştu. Paşayeva, "Hocalı Katliamı; senin, benim, onun, bunun sorunu değildir. Hocalı Katliamı, bir Türk sorunudur" dedi.
Panelde konuşmacı Azerbaycan İstanbul Baş Konsolosu Hasan Zeynalov ise, Fransa Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısını eleştirerek "Türkiye Cumhuriyeti Devletini Ermeni soykırımı yapmakla suçlayanlar, maalesef Ermenilerin dün Anadolu'da, bugün Azerbaycan'da yaptıklarını görmezden gelmektedirler" ifadelerini kullandı.

Güncel
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2496 Toplam 3465406
Şuan Sitemizde Online 109 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa