• 23 _SUBAT 2012
  • Haberi Yazdır
IĞDIR BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK DAVASINDA 5 KİŞİ SERBEST!IĞDIR BELEDİYESİNDEKİ YOLSUZLUK DAVASINDA 5 KİŞİ SERBEST!Iğdır Belediyesi'nde ihalelere fesat karıştırarak yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklu yargılanan 5 kişi serbest bırakıldı.

"2009 yılından beri ihalelere fesat karıştırarak yolsuzluk yapıldığı" iddiasıyla Iğdır Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Yücebaş ve Adem Yaşa, Fen İşleri eski Müdürü Hatip Mercan ile iki müteahhidin tutuklu, Iğdır Belediye Başkanı Mehmet Nuri Güneş ile birlikte 19 kişinin ise tutuksuz yargılandığı davanın 4. duruşması Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar BDP'li Iğdır Belediyesi Başkan Yardımcıları Abdullah Yücebaş ve Adem Yaşa, Fen İşleri Müdür Vekili Hatip Mercan,
müteahhitler Hikmet Akkuş ve Mehmet Emin Şen ile tutukluların yakınları ve avukatları katıldı.
Sanıklar haklarındaki iddiaları reddederek tahliyelerine talep etti. Avukatlar da müvekkillerinin tutuklu bulunduğu sürenin göz önüne alınarak tahliye edilmesini istedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu bulunan Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Yücebaş ve Adem Yaşa, Fen İşleri eski Müdürü Hatip Mercan ile müteahhitler Hikmet Akkuş ve Mehmet Emin Şen tahliyelerine karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Öte yandan tahliye kararının ardından Iğdır Kapalı Cezaevi'nin toplanan partililer ve tutuklu yakınları, davul-zurna eşliğinde halay çekti.

Iğdır Manşet
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 2208 Cuma 2286
Salı 2274 Cumartesi 2502
Çarşamba 2208 Pazar 2418
Perşembe 2418 Toplam 2397670
Şuan Sitemizde Online 63 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa