•   DOLAR  5.3220 -  5.3433
  •   EURO  6.0529 -  6.0772
  •   STERLİN  5.3422 -  5.3926
  • :
  • :
10 Aralık 2018 Pazartesi  

İLAÇ

Rüyada bir hastalık sebebiyle ilaç içip iyileşmek; dindarlığa işarettir. Rüya sahibi din ehli değilse de, dünyası mamur olur. Halka ilaç yapmak; onlara iyilik etmeğe delalet eder.Kirmani demiştir ki: Rüyada ilaç içmek; hayır ve menfaattir. İçtiği ilaç sebebiyle, kuvvetini kaybedecek derecede ishal olan, hastalanır. İlacın tesiriyle aklını kaybeden, üzüntüden kurtulur.

Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada sarı renkli her içecek, hastalığa işarettir. İshale sebep olan her ilaç, şifa habercisidir. Acılığı sebebiyle istemeyerek ilaç içmek; çabuk geçecek hastalığa delalet eder.Göze ilaç koymak; dindarlığa, tedavi amacıyla gözü ilaçlamak; dünya işleri için ağlamaya işarettir.Enfiye çekmek; şiddetli bir gazabı haber verir.Temiz ve iyi yağ ile ovalanmak; güzel bir şöhrete delalettir. Kötü yağ kullanmak; bunun aksidir. Tabirciler yağı gamla yorumlamışlardır.

Birini yağla ovaladığını yahut ovalandığını gören; yalan söyler veya dedikodu yapar. Yüzünü yağlı gören, hergün oruç tutar. Başın lüzumundan ziyade yağlanması veya yağın yüzün üstünden akması üzüntüdür. Rüyada güzel bir tabip veya sağlıkçıyı görmek; iyidir. Fakat görülen şahsın çirkin olması halinde rüya hayra yorulmaz.Bazılarına göre yağ ve yağ nev'inden ilaçlar, hile ve dalkavukluktur. Başın az miktarda yağlanması iyidir. Zinete delalet eder.

Rüyada ilaç almak iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyi olduğuna ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. Tadı güzel olan bir ilaç almak, bazı sorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunları aşacaksınız demektir. İlaç imal etmek uzun süredir sonuç alamadığınız işlerin artık sonuca kavuşacağına işaret eder.

Rüyada görülen ilaç, dinin iyiliğidir. Bundan dolayı hastalığı iyileşsin diye ilaç içtiğini gören kimse dinini islah eder.Bir kimsenin rüyada ilaç yemesi ve içmesi, ilim nasihat ve ilimle faydalanmasına delalet eder. Rüyada ilacı yememesi, haktan dönmesine, azgınlık ve sapıklığına ve nefsinin isteklerini tercih etmesine delalet eder.Güzel kokulu şeylerden yapılmış ilacı yemek, bekar için evlenmeye, gebe olmayan kadın için, çocuğa ve fakir için de zenginliğe delalet eder.

Bazan ilaç, kendisiyle yazı yazılan divite delalet eder, nitekim divit ilaca delalet ettiği gibi. İlacın ferahlatıcısı, ferahlık ve sevince, yalanmışı tevhid ve şahadeti ikrar yahut parmağın delalet ettiği bir şey tarafından menfaattir.Tozlanmış ilaç, dünyaya haris olmaya, ilacın içileni rızık, hap gibi yutulanı isyankar için tevbe, kafir için hidayet ve cahil için ilimden ikrahtır.Kadınların çocuk bırakmak için kullandıkları ilaç, bekar kız için evlenmek, gebe olmayan kadın için de çocuktur.Rüyada fitil kullanmak haber araştırmaya, gizli sırlara muttali olmaya delalet eder.

Hastalığından iyileşsin diye ishal edici ilaç içtiğini gören kimse ilacın kuvvet, tehlike ve gösterdiği tesir nisbetinde dinini ıslah eder. İshal edici ilacın tesiri meydana çıkarsa, dinindeki iyiliği gider ve tamam olmaz.İlacı içtikten sonra hemen iyilik talep ettiğini görse, o kimse dünyasını ıslah eder.Gözüne ilaç yaptığını gören de dinini ıslah eder.Rüyada görülen her içilecek ilacın rengi sarı olurca o içilecek şey hastalıktır. İçilmesi kolay olan her ilacı rüyada içmek, hastalığın iyileşmesine, sağlam kimse için de kendisine zarar veren şeylerden kaçınmaya delalet eder.

Yenmesi kerih ve boğazdan geçmesi müşkül olan ilaç çabuk iyileşecek bir hastalıktır. Bazı tabirciler de, yenmesi güzel ve içmesi de kolay olan ilaç, zengin için iyi, fakir için kötüdür. İnsandan ilaç ile çıkan şeyin tabiri ilaçsız çıkan şeyin tabiri gibi değildir.Rüyada burna çekilen ilacı görmek, afet ve bela erişmeğe veya babaya, anaya yahut insanın reisine olan ihtiyacına ya da akıl hastalığına delalet eder. Burnuna ilaç çektiğini gören kimseye çektiği ilaç kadar hakkında yapılan hileden dolayı kızar.Rüyada görülen hazım ilacının kokusu güzelse, yükselmeye, üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalıkların gitmesine delalet eder.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa