İNCİL

İncil'i bakarak okumak; hıristiyanlardan menfaat temin etmektir. İncil'i ezbere okuyan; batılla meşgul olup, Hakk'tan ayrılır. Hıristiyanlara dost olur.Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Yanında İncil olduğunu gören müslüman, kendini ibadete verir. Dünyadan uzaklaşır. Rüya sahibi devlet idaresindeyse, düşmanını kahreder.

Bu rüya bazen yalanla ve namuslu kadınlara iftira atmakla da yorumlanır.İbn-i Kesir ve Nafi şöyle diyorlar: Yanında İncil olduğunu gören mahkemedeyse, yalancı şahitlik yapar veya münasebetsiz sözler söyler. Eğer hastaysa, şifaya kavuşur.İbn-i Fuzale'ye göre, İncil gören, geometri ilmini öğrenir yahut bilmediği şeyleri alimlerden nakleder.

 Müslümanlardan biri yanında İncil görürse, masivadan alakasını keserek zühd ve ibadetle Allah'a yaklaşır. Seyahat, riyazet, uzlet ve halktan uzaklığı ihtiyar eder. Eğer rüyayı gören padişah (devlet reisi) ise düşmanını kahr ve perişan eder. Çok kere bu rüya, yalana, bühtana ve namuslu bir hanıma iftira etmeye delalet eder.

Bazı kere de rüyayı görenin hasmına galip gelmesine işarettir. Eğer rüyayı gören mahkemede ve şahitlik yapmakta ise yalan yere şahadet eder ve malayani şeyler konuş ar. Rüyayı gören hasta ise hastalığından kurtulur ve sıhhata kavuşur.Bazen İncil görmek, geometri ilmine, bildiği bir şeyi alimlerden nakletmeye; ayrıca kitaba, ressama, zenginliğe ve sevince delalet eder.

Rüyada İncil görmek Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk demektir. Hıristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata kavuşacağına yorumlanır.

BAŞKA BİR YORUMA GÖRE: Rüyada İncil okuma dünya görüşünüzün yanlış olduğunu bildirir ve değiştirmeniz gerektiğini işaret eder.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa