İNCİR

Kirmani incir rüyasını şöyle tabir ediyor: İncir, sarıysa hastalık, siyahsa üzüntü ve pişmanlıktır. Yeşil incir; borçtur. Bir rivayete göre, mevsiminde tatlı incir yemek; kötüye yorulmaz. Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada incir yiyenin, nesli çok olur yahut rızka delalettir.

İncirden bir parça yemek; bela, ihanet, hile ve kederle yenecek maldır.Bazı tabirciler, incir rüyasını üzüntüyle yorumlamış-lardır. Buna mukabil rüya, yorumcuların büyük kısmı tarafından iyi kabul edilmiştir. Rüyada aldığı inciri yemeyen, para ve mal elde eder. İncir yediğini gören, bir konuda pişman olur veya yemin eder. Kuru incir görmek ve yemek; fayda temin edilecek helal maldır. Beyaz incir, daha iyidir.

Rüyada incir, mala, inciri alan kimse için ucuzluğa ve çok nimete delalet eder. İncir ağacı, İslam düşmanlarının iltica ettiği zengin çok menfaatli bir kimseye delalet eder. Çünkü yılanlar incir ağacına iltica ve onun kökünde barınırlar. Tabirce incir ağacının meyvesine müsavi tutulacak bir şey yoktur. İncir yediğini gören kimsenin nesli çok olur.Bazı tabirciler incir, Irak tarafından gelecek rızka, sahibinin, zahmetsiz ve meşakkatsiz erişeceği ucuzluk ve bolluğa, bu ucuzluk ve bolluğu o kimse üzerindeki eserinin gizlenmesi mümkün olmayacak derecede biriktireceği mala delalet eder. Çünkü incirin faidesi aşikaredir, denilir.

İncirden cüz'i bir şey yemek kolay elde edilen rızıktır. Rüyada yenen veya alman her incir için rüyayı görenin eline bir altın ve onbin dirhem gümüş geçer. Bazıları da, incir, altındır, dediler.İncir ağacının meyvesi ve yaprağının, üzüntü ve pişmanlık olduğunu söyleyenler de vardır. Bundan dolayı bir kimse incir yediğini veya eline geçtiğini görse, o kimseye gelmiş veya gelecek bir husustan dolayı bir üzüntü ve keder isabet eder.

Bazı tabirciler ise, inciri salih kimseler, hayırlı insanlar kolay elde edilen rızık, tam neşe ve bol nimetle tabir etmişlerdir.Mevsiminde siyah incir, hayırdır. Beyaz incir siyahtan daha da hayırlıdır. Mevsimsiz görülen incir, rüya sahibinin kıskançlığına delalet eder.Bazen de incir, yemine, incir siyah ise rüya sahibi yemininde yalancı olur. Bazen de incir, uğursuzluk, sıkıntı ve üzüntüye, yüksek bir yerden alçak bir yere düşmeye delalet eder.Bazen de incir yemek, pişmanlığa delalet eder. Nitekim rüyada pişmanlık incir yemeğe delalet ettiği gibi.

Rüyada incir kısmet demektir. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır.Mevsiminde incir yemek, güzel bir rüyadır. mutluluk, evlenmek olarak yorumlanır. Kuru incir, zenginliğin artacağına işaret eder.Rüyada kendisini incir yerken görmek, başınızdan aşk geçeceğine yorumlanır.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa