• Tarih: 10.03.2012 Saat: 20:40
  • Haberi Yazdır
İstiklal Marşı'nın kabulünün 91.yıl dönümü mesajıKars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İstiklal Marşı'nın, milletimizin hissiyat ve heyecanı ile ruh halinin tercümanı olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İstiklal Marşı’nın kabulünün 91. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Bozkuş mesajında; “İstiklal Marşımız, milletimizin hissiyat ve heyecanı ile ruh halinin tercümanıdır’’ dedi.
İstiklal Marşı'nın her mısrasında insanlığa verilen büyük dersler olduğunu ifade eden Başkan Bozkuş, Türk milletinin bağımsızlığına yönelen saldırılara kararlılıkla karşı koyan, içinde bulunduğu imkansızlıklara ve güç şartlara karşı, büyük zaferler kazanabilen bir millet olduğuna dikkat çekti.
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, mesajında şunları kaydetti: “İstiklal Marşı’mız Anadolu’da tüten son ocağa, alınan son nefese, istiklal elde edilinceye ve hürriyet kazanılıncaya kadar mücadele azminin ifadesi ve Türk milletinin vatanına ve hürriyetine göz dikenlerle mücadele kararlılığının ilanıdır. Alkış ve dualarla kabul edilen ve zafere inancı mısralarla ifade eden İstiklal Marşı’mızın kabul edilmesinin üzerinden 91 yıl geçmesine rağmen, o günden bu güne milletimizin hissiyat ve heyecanı ile ruh halinin tercümanı, bağımsız bir ülke ve hür bir millet iddiasının mısralarla ifadesi ve parlak bir geleceğin müjdecisi olmuştur.
Hiç tükenmeden yarınlarda da millet hissiyatımızın ortak ifadesi olacak ve milletimizin tarihi yürüyüşüne rehberlik edecektir. İstiklal Marşı’mızın kabulünün 91’inci yıldönümünü kutluyor, bu vesileyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, Türk milletinin hür yaşama iradesinin tesisi için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum.’’

Kars Belediyesi
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Kars Belediyesi Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 1128 Toplam 3464038
Şuan Sitemizde Online 110 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa