Kaçmak

Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır. Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.

Kaçmak Rüyada firar: «O halde (Habibim, de ki:) «Hepiniz Allaha kaçın. Hakikat ben sizi on (un azabın) dan açıkça korkutan (bir peygamber) im» ( Sûre-i Zariyat, ayet) mealindeki ayet işaretince, Allah (C. C.)'a dönmeye delalet eder. Rüyada kaçmak velayet, emniyet, tevbe ve ölüme delalet eder.Rüyada korktuğu bir düşmanından kaçtığını gören kimse, korkudan emin olur. Alim bir kimsenin rüyada kaçması, o alimin kadı olmasına delalet eder.

Zira Musa (A.S.) ın hükümlerini icra etmesi kaçtıktan sonra olmuştur.Bir kimse rüyada kaçtığı halde korkmadığını görse: «(Habibim de ki): «Eğer ölmekten, yahut öldürülmekten kaçıyorsanız, firarınız size asla fayda vermez.» (Sûre-i Ahzap, ayet 16) mealindeki ayet gereğince o kimsenin öleceğine delalet eder.Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini gören kimse, tevbe ve istiğfar eder.Rüyada askerin firarı galibiyettir. Kafirlerin kaçması ise: «Yüreklerine korku düşürerek.» (Sûre-i Ahzap, ayet 26) mealindeki ayet gereğince, firarın ta kendisidir.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa