•   DOLAR  5.3466 -  5.3680
  •   EURO  6.0797 -  6.1040
  •   STERLİN  5.3731 -  5.4239
  • :
  • :
19 Aralık 2018 Çarşamba  

Kadeh

Bu rüya; eş, ve cariye gibi manalar taşır. İçinde su dolu bir kadehin kendisine verildiğini ve ondan içtiğini gören, evlenir veya cariye alır ve ondan iyi bir evlada kavuşur. Kadehten su yerine şarap içenin çocuğu, fasıklar zümresinden olur. Dinden uzak ve zararlı bir ömür sürer. İbn-i Sirn demiştir ki: Kadehinin kırılıp içindekinin döküldüğünü görenin çocuğu vefat eder. Elinde boş kadeh görenin, evladı olmaz. Kadehin içindekini içip bitirmek; ecelin yaklaşmasıdır. Kadehte tadı kötü bir şey gören, vefat eder.

Kadeh görmek hayra, evliliğe ve çocuğa yorulur. İçki dolu kadeh hayırsız, zevk düşkünü bir çocuğa işaret eder. Su dolu kadehten su içmek çocuk sahibi olmak demektir.

Rüyada kadeh görmek, zevceye ve hizmetçiye delalet eder. Altın ve gümüş kadehler, daha sağlam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlıdır.Bazan cam ve billur kadehler gizli şeylerin meydana çıkmasına delalet eder.Dolu kadeh, hamile kadına delalet eder. Eğer kadehin içinde bulunan suyun döküldüğünü görse, hamile olan kadın çocuk düşürür. Kadehin kırıldığını görse, kadın ölür.Bir kimse rüyada elinde bir kadeh olduğunu ve kadehin elinden düşüp kırıldığını ve içindeki suyun elinde kaldığını görse, o kimsenin hanımı bir oğlan çocuğu doğurur ve kadın ölerek çocuğu kalır. Eğer kadeh kırılmayıp su dökülecek oisa, o kadının doğurduğu çocuğu ölür, kendisi kurtulur.Kadeh, cariyeye ve rızka delalet eder.

Kadehler kadınların çeyizlerinde bulunduğundan mala, içindeki su içildiğinden dolayı da iki yönden gelecek suya delalet eder.Bazı tabirciler, kadehler yatağına almak için saklanan cariyelerdir, dediler.Bazan billur kadehler kırıldığından sıkıntıya delalet eder. Rüyada kadehleri yediğini gören kimse, büyük bir sıkıntıya düşer. Kadehinin kırıldığını gören kimsenin, sucusu ölür.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa