Kafes

 Rüyada görülen kafes, hapse, bazen, küçük çocuklar için beşiğe delalet eder. Kafes, ev'dir. Bundan dolayı rüyada bir tavuk ve bir de kafes aldığını gören kimse, bir cariye satın alır ve onu başka bir evde oturtur.Başını bir kafese sokarak sokaklarda yürüdüğünü gören kimse, evini satar ve ona şahitler şehadet eder.Kafes, işlerin müşkilata düşmesine ve işlerin bazısının bazısıyla durgunluk peyda etmesine delalet eder. Kafes evlenmeye de delalet eder.

Kafes tabiri Rüyada kafes görmek; hayra yorulmaz. Hapis ve sıkıntıyı temsil eder.Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki; içinde tavuk vs. barındırılan kafes; evle yorumlanır. Rüyasında böyle bir kafes alan, ev satın alır. Bu kafesin içine tavuk koyarsa, ailesini o eve nakleder. Böyle bir kafesi alıp, çarşıda dolaşan; evini satar. Kafesteki kuş, temsil ettiği adamın kötü haliyle tabir edilir.

Kafes rüyası hayra yorulmaz.Rüyada kafes görmek, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir. Boş kafes gelmekte olan bir sıkıntıyı belirtir. Kuş kafesi ise Birilerini alt etmek için planlar kurduğunuzu anlatır. Kafesteki kuşu serbest bırakmak tövbe edeceğinizi işaret eder.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa