Kalça

 Rüyada büyük kalça, erkeğin hanımının malıyla tabir edilir. Eğer gördüğü kalça çok büyük ise, hanımının malının çok olduğuna delalet eder.Kalçalarının büyük olduğunu gören kimse, hanımının malıyla yükselir ve onun malından kocasına bir hayır erişir.Bir kimse rüyada bir adamın kendisine kıçını açtığını görse, o adam o kimseyi faydalı ve yağlı yemeklerle besler, sonra ondan yüz çevirir.Bir kimse bir adamm kıçını görse, o kimse o adam yüzünden perişan bir hale düşer. Eğer kıçını gördüğü kimse tanımadığı birisi ise, o kimse asla hatırına gelmediği ve tahmin edemediği bir yerden perişanlığa uğrar.Kıç üzerinde süründüğünü gören kimse, aciz ve çaresiz kalır.

Kalça tabiri Bu rüya kazanç, mal, iş, menfaat ve geçimle tabir olunur.Kirmani demiştir ki; Mak'adında acı veren bir şey gören, musibete düşer. Bir mak'adı diliyle yalayan, dinden uzak birini över. Makadını sağlam ve temiz gören, devamlı bir işe sahip olur ve menfaat bulur. Kalçasının büyüdüğünü görenin karı ve malı artar. Küçülmesi ise, bunun tersidir. Makadında yara, çıban gibi bir şey görüp, üzerine oturamayan; işinde sebat edemez. Kalıcı olmaz.

Memursa azledilir, tüccarsa zarara uğrar. Mak'adına diken veya iğne battığını gören, işinde kıskanç birinin şerrine uğrar. Çamurlu pis bir yere oturduğu için kalçasının bulaştığını gören; harama meyleder. Salimi demiştir ki; Rüyada oturak yeri (dübr) görmek; para kesesi, mahzen, mal, dükkan ve rahat bir makamla tabir olunur. Buradan münasip olmayan bir şeyin çıktığını yahut girdiğini görmek; hayırsızdır. Güzel bir koku çıkması ise, halk arasında iyi bir isim yapıp övülmeye delalettir.

Fena koku tersidir.Bu organını ve etrafını temiz görmek; şerefli bir makamla tabir edilir. Pis görmek, bunun aksidir. Burada yara ve çıban görmek; yorgunluk ve geçim sıkıntısıdır. Büyük görmek ise, zenginliktir. Çok küçük olması ticarette zarardır. İki mak'adı olanın; menfaat sağlayacağı iki işi olur. Bu organının önde olduğunu görenin, işi, geçimi ve geçim usulü değişir.Kirmani'ye göre mak'ad (dübr) görmekte beis yoktur. Rüya sahibi ihtiyacından kurtulur.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa