• Tarih: 07.03.2012 Saat: 10:34
  • Haberi Yazdır
Kars Belediyesinde 8 Mart Kadınlar Günü Etkinliği8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü etkinlikleri kapsamında Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Belediye Meclis Salonu’nda bayan personelle bir araya geldi.

8 Mart 2012 tarihinde Kars dışında olacak olan Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş Belediye Meclis Salonu’nda belediye kadın personellerinin ‘Kadınlar Günü’ nü hediyeler vererek kutladı .
Başkan Bozkuş, kadınların bu faktörlerdeki güçleriyle iş hayatında ve günlük hayattaki ilkeli başarılı bir duruş sergileyebildikleri söyledi.
Bozkuş; “Kadınlarımızın eğitim alanında, ekonomik alanda ve sosyal alanda güçlendirilmesi, karar mekanizmalarında yer alması sorumluluk alanımız ve hedeflerimiz arasındadır. Kadın sorunlarına yönelik çözümlerde kalıcı değişim yaratmayı yine kadınlarımızla birlikte başarmanın bilinci içerisindeyiz. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi.
Günümüzde pek çok siyaset ve iş dünyasında ki başarılı isimlerin kadınlardan oluştuğunun altını çizen Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, yönetime geldikleri ilk gün itibariyle kadınlara yetkiler verdiğini ve bu kararından memnun olduğunu ifade etti.
Bozkuş, daha sonra şunları söyledi: “Ben Belediye Başkanlığı’na aday olurken Ardahan’da TEDAŞ Müdürlüğünü kendi alanımda bir bayana devrettim. Göreve başladı. Bizde bayanlara görev verdik. Bayanların bu şehirde aktif olması benim çok hoşuma gidiyor. Bayanların kendi kabuğuna çekilip, sessiz, kendine güvensiz olarak hep kalırlardı. Kadın isterse her şeyi yapabilir. Kadınlar erkeklerin yaptığı her işi de yapabilir. Aralarında hiçbir fark göremiyorum.”
Daha sonra Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, bayan belediye çalışanlarına çeşitli hediyeler verdi. Bayan personelle bir süre sohbet eden Bozkuş, kadınların her alanda olduğu gibi aktif iş hayatında da büyük başarılara imza attıklarını kaydetti.

Kars Belediyesi
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Kars Belediyesi Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 1956 Cuma 2136
Salı 2019 Cumartesi 2046
Çarşamba 2367 Pazar 492
Perşembe 2253 Toplam 2867725
Şuan Sitemizde Online 48 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa