• Tarih: 02.03.2012 Saat: 11:53
  • Haberi Yazdır
Kars belediyesinden hizmetiçi eğitim semineriKars Belediyesi’nden hizmet içi eğitim semineri belediye, motivasyonu artırma ve iş yaşamını kolaylaştırıp verimliliği de yükseltmek için tüm personeli hizmet içi eğitimden geçiriyor.

Yönetmelik, İmar Kanunu, 657 Devlet Memurları Kanunu, Zabıta Kanunu, Yerel Yönetimlerle Merkezi Yönetim İlişkileri, Yapı Denetimi, 775 Sayılı Gece Kondu ve 2942 sayılı kamulaştırma kanunları 5018 Sayılı Kanun, 4734 Kamu İhale Kanunu, İş Yeri Açma Çalıştırma ve 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunları konularında belediye çalışanları 4 günlük hizmet içi eğitim seminerine tabi tutulacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, belediye çalışanlarının başka illere gitmeden burada hizmet içi eğitime tabi tutulduklarını söyledi.

Başkan Nevzat Bozkuş; “Biz de bu anlam içerisinde ağırlıklı olarak belediyenin yükünü çeken birimlerin günümüzün gerek teknolojine uygun, gerekse değişen kanunlara, yasalara, yönetmeliklere uygun bir şeklide hizmet içi eğitimi almaları lazım. Daha önce buradan bütün personelimiz başka illere gönderiyorduk. İşlerimizin aksama noktasında sıkıntılı oluyordu” dedi.
Bozkuş; “Kurum içerisinde böyle bir eğitimin verilmesi hocalarımız için belki zor olacak, ama bizim için kolay olacak. Çünkü personelimiz işlerinden aşırı derece kopmadan hem işlerini yürütecekler, hem de kendilerinin eksik olan noktalarında hizmet içi eğitimi alacaklar. Bu anlam içerinde bu eğitim düzenlendi. İlimize ve belediye çalışanlarına hayırlı olsun” diye konuştu.
Kars Belediyesi'nin eğitim seminerleri 4 gün devam edecek. Her müdürlük personeli eğitim süreci sonucunda tüm eğitmenlerden farklı konularda eğitimini tamamlamış olacak.
Mevzuat Yayıncılığın düzenlediği seminere, Mevzuat Yayıncılık Müdür Yardımcısı Yasemin Kılınç, Mustafa Dönmez, Hafize Zülüflü, Cemal Özyardımcı ve Ercan Doğan tarafından belediye çalışanlarına uzmanlık alanlarında bilgiler verildi.
Seminerde; iş yaşamında davranış biçimleri, etkili iletişim teknikleri, takım çalışması, yönetim ve organizasyon gibi konularda bilgi aktardı. Seminerin önemli bir bölümü ise uygulamaya ayrılarak teoride öğretilenler pratikle pekiştiriliyor. Seminerin ilk günün sonunda semineri veren hocaları Başkan Bozkuş, makamında konuk etti. Seminer hakkında hocalardan bilgiler aldı.

Kars Belediyesi
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Kars Belediyesi Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 1383 Toplam 3464293
Şuan Sitemizde Online 112 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa