• Tarih: 09.03.2012 Saat: 21:41
  • Haberi Yazdır
Kars'ta Asfalt çalışmaları kaldığı yerden devam edecekKars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, kentte yeni yapılan asfaltın bazı bölgelerde bozulmasının doğal olduğunu ve bu bozulmaları beklediklerini belirtti.

Alt yapı çalışmalarıyla birlikte yapılan asfaltın zemin oturmasından dolayı çökme ve bozulmalar olacağından 5 santimlik aşınmaz tabakayı atmadıklarını kaydeden Başkan Bozkuş, havaların ısınmasıyla birlikte asfalt çalışmalarının yeniden kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.
Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş; “Son 10 yılın en ağır kışını yaşadık. Her gün kar yağdı. Yağan kar ve aşırı soğuklar özellikle trafik akışının yoğun olduğu Faikbey ve İnönü Caddesi’nde yapılan asfaltın bir kısmında bozulmalara neden oldu. Biz bunu bekliyorduk. Çünkü toprak kazılmıştı. Alt yapı yapılmıştı. Ve zemin oturması gerekiyordu. Zemin oturunca da doğal olarak bazı bölgelerde bozulmalar oldu. Biz bunu bildiğimizden aşınmaz tabakayı attırmadık” dedi.
KARS’IN TRAFİK YÜKÜNÜ FAİKBEY İLE İNÖNÜ CADDELERİ ÇEKİYOR
Araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerin başından Faikbey ve İnönü caddesinin geldiğine dikkat çeken Bozkuş; “Kars’ta trafik akışının en yoğun olduğu cadde bu iki caddemiz. Burada bazı yerlerde asfaltta bozulmalar oldu. Bu da gayet normaldir. Çünkü bu bozulmalar olacaktı. Birde bu yıl kar ve soğuk çok etkili oldu. Büyük şehirlerde bile kar yağışından dolayı asfaltlar patladı. Ama vatandaşlarımız bize güvenebilirler. Biz onların beklentilerine en iyi şekilde cevap vereceğiz. Bu yıl inşaat mevsiminde tekrar asfalt çalışmalarına başlanacak. Geçen yıl atılan ve bazı caddelerde bozulmalar olan asfaltın kesilerek yaması yapılacak. Ardından da 5 santimlik aşınmaz tabaka atılacak” diye konuştu.
Kars Belediye Başkanlığı’nca 2012 yılı inşaat sezonunda kente asfalt ve kaldırım çalışmaları yapılacak. Eski belediye binasının yapımına başlanacak. Kentsel Tasarım ve Kentsel Dönüşüm Projelerine etap etap hayata geçirilecek.
Hayvan Pazarı Asri Mezarlığı’nın yapımı, derelerin ıslahı, içme suyu, kanalizasyon şebekesinin kalan bölümleri tamamlanacak.

Kars Belediyesi
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Kars Belediyesi Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 3753 Pazar 4566
Perşembe 5184 Toplam 3462088
Şuan Sitemizde Online 74 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa