• Tarih: 15.03.2012 Saat: 16:53
  • Haberi Yazdır
Kars'ta Hakim ve Savcılar Aşıklar OtağındaKars'ta Adliye personeli Aşıklar Otağı'nda bir araya gelerek aşıkların seslendirdiği türkülerle eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı ve Adalet Komisyonu Başkanı'nın aralarında bulunduğu Adliye Personeli, Aşıklar Otağı'na giderek, halk ozanlarının değişlerini ve atışmalarını dinledi. Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Köylü, eşi Asliye Hukuk Hakimi Hatice Köylü, Adalet Komisyonu Başkanı Tamer Keskin, Cumhuriyet Savcıları Ayşe Tanır Yılmaz, İdris Turgut, Asliye Ceza Hakimi Bülent Altun, Sulh Hukuk Hakimi Gökhan Yılmaz ve Adliye personelleri aşıklık geleneğinin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için Kars Aşıklar Otağı'nda biraraya geldi. Aşıklar Otağı'na bir şeyler konuşmaya değil, bir şeyler dinlemeye geldiklerini söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Köylü, "Bizler bugün burada bir şeyler konuşmaya değil, bir şeyler dinlemeye geldik. Aşıklarımızı dinlemeye, icralarındaki ustalıkları görmeye geldik. Kars'taki aşıklarımızı dinlemek biz Adliye personellerinin hep merakı olmuştur. Bugün de merakımızı gidereceğiz. Kars kültürünü, aşıklar kültürünü tanımak ve yeni nesillere aktarmak kadar güzel bir sanatsal faaliyet olamaz. Çok güzel bir program hazırlandığına eminim. Buna canı gönülden inanıyorum" dedi.
Aşıklar Otağı'nda çiçek takdimi ve konuşmaların ardından programa geçildi. Geç saatlere kadar süren programda zaman zaman da duygulu anlar yaşandı. Kahramanlık şiirleri, bayrak ve vatan temalı değişler, fıkra ve hikayelerle renklenen program alkışlarla süslendi.

İlk kez böyle bir programı bu kadar uzun süre izleme fırsatı bulan Adliye personelleri gönüllerince vakit geçirmenin ve aşıklık geleneğine bir katkı sunmanın tadını doyasıya yaşadı. Program öncesinde Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Köylü, eşi Asliye Hukuk Hakimi Hatice Köylü, Adalet Komisyonu Başkanı Tamer Keskin, aşıklara birer çiçek takdim etti.

Kültür - Sanat
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Kültür - Sanat Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2397 Toplam 3465307
Şuan Sitemizde Online 117 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa