• 21 Nisan 2011
  • Haberi Yazdır
KARS’TA KADIN STK’LARA TOPLUMSAL CİNSİYET EĞİTİMİKARS’TA KADIN STK’LARA TOPLUMSAL CİNSİYET EĞİTİMİGAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından, SERKA’nın faaliyet gösterdiği Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’ın da aralarında bulunduğu 30 ilde uygulanan “Kadın ve Kadın STK’larının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında kadınlara yönelik sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine toplumsal cinsiyet eğitimi verildi.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının ilk gününde SERKA uzmanlarına “Kalkınma ve Toplumsal Cinsiyet” konusunda eğitim verildi. “Kadın ve Kadın STK’larının Güçlendirilmesi Projesi” Ekip Lideri Zeliha Ünaldı ile Doğu Anadolu Kadın ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Merkez Koordinatörü Didem Tekeli tarafından verilen eğitimde, kadının ve kadın sivil toplum kuruluşlarının statüsünü yükseltmek yolu ile bölgesel kalkınmışlık farklılıklarının ortadan kaldırılması konuları ele alındı.
İkinci gün gerçekleştirilen toplantıya Kars’ta kadınlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Toplantıda, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların kamu hizmetlerine erişimi, yerel kamu kuruluşları ve yerel yönetimler arasında farkındalık oluşturmak ve birlikte çalışma kapasitesinin güçlendirilmesi konuları ele alındı. STK temsilcilerine ayrıca, Kars’ta uygulanan “Yerel Eşitlik Eylem Planı’yla da ilgili bilgi verildi.
PROJE 2012’DE SONA ERECEK
“Türkiye’nin Az Gelişmiş Bölgelerindeki (Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri) Kadın ve Kadın STK’larının Güçlendirilmesi Projesi” GAP Bölge Kalkınma İdaresi (GAP-BKİ) tarafından SERKA’nın faaliyet gösterdiği Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin de bulunduğu 30 ilde uygulanmaktadır.
Kadının ve kadın sivil toplum kuruluşlarının statüsünü yükseltmek yolu ile bölgesel kalkınmışlık farklılıklarını ortadan kaldırmayı amaçlayan proje, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların kamu hizmetlerine erişimi konusunda genel kamuoyu, kadın STK’ları, yerel kamu kuruluşları ve yerel yönetimler arasında farkındalık yaratmak ve birlikte çalışma kapasitesini güçlendirmeyi hedeflemektedir.
24 Mayıs 2010 tarihinde başlayacak olan proje 24 Aralık 2012 yılında sona erecek.

Yaşam
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 3939 Cuma 3717
Salı 4173 Cumartesi 3756
Çarşamba 3912 Pazar 705
Perşembe 3846 Toplam 3186730
Şuan Sitemizde Online 83 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa