•   DOLAR  5.3277 -  5.3491
  •   EURO  6.0722 -  6.0965
  •   STERLİN  5.3506 -  5.4012
  • :
  • :
19 Aralık 2018 Çarşamba  

KUM

Rüyada kum görmek; mal ve hayırdır.Kirmani demiştir ki; Büyük bir kum kümesi üzerinde oturan, hudutsuz servet sahibi olur. Bir kaba kum koyan, ailesi için mal biriktirir. Kumların nehir gibi akması, gelip gitmek suretiyle devam eden mala delalettir. Çok kum, hesapsız servettir.Kırmızı ve sarı kum; altın, beyaz kum; gümüş, siyah kum; saf olmayan şeylerle tabir olunur. Kumda yürüyen, müşkül (zor) işlerde çalışır.Cafer-i Sadık diyor ki: Rüyada kum görmek; şunlarla yorumlanır: Din ve dünya işleriyle meşguliyet, mal (bilhassa kum çok olursa), menfaat, zahmetle elde edilecek makam.

Rüyada görülen kum, maldır. Eğer fazla olmazsa. Çok kum, din ve dünyaca meşguliyettir. Bir kimse rüyada elini kum içinde görse, dünya işlerinden bir şeye karışmasına delalet eder. Kumun çok olması tabirde azaba delalet eder.Bir kimse rüyada kumu toplayıp biriktirdiğini yahut üzerine aldığını görse, o adam malı biriktirir ve hayra sarfeder. Kendisini kum içinde yürüyor görse, o adam malı biriktirir ve hayra sarfeder. Kendisini kum içinde yürüyor görse, kumun azlığı ve çokluğu nisbetince din ve dünya meşgalelerinden bir şey ile uğraşır. Bazan da kum içinde yürümek ve bukağılarla hile edip aldatmaya, ekin v.s. biçmeye delalet eder.

Kum, ölüm ve hayata, zenginlik ve tembelliğe, bazan da kum içinde yürümek üzüntü, keder, düşmanlık ve zulme delalet eder. Rüyada kadının kum içinde yürümesinde hayır yoktur. Bu rüya onun uzun boylu kocasız kalmasma delalet eder. Erkeğin kum içinde güçlükle yürümesinin tabiri de böyledir.Kırmızı kum, işsiz kimse için güzel bir mevki, beyaz kum, müneccimler için rızıktır. Sarı kum, bazan hastanın tevbesine ve isyandan dönmesine delalet eder. Bazan da sarı kumu yüklenmek hastalığa delalet eder. Ağaç ve nebatat köklerinden toplanmış kumu görmek, mal ve emlaktan olan rızka delalet eder.

Geçmişte yaşadığınız sıkıntıları artık yaşamayacaksınız anlamındadır. Rüyada kum görmek, para ve mal demektir.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa