•   DOLAR  5.3466 -  5.3680
  •   EURO  6.0797 -  6.1040
  •   STERLİN  5.3731 -  5.4239
  • :
  • :
19 Aralık 2018 Çarşamba  

MAKAS

Rüyada makas görmek, enli şeyleri kesmeye delalet eder. Çünkü «Mikraz» da makasın diğer bir adıdır. Bazan makas, hak ile batılın arasını tefrik eden bir amire delalet eder. Makas görmek, köle ve çocuğun çokluğuna da delalet eder.Rüyada elinde bir makas olduğunu gören kimsenin, bir kölesi varsa bir tane daha artar, eğer bir çocuğu varsa, bir çocuğu daha olur. Erkek ve kız kardeşleri de çoğalır. Eğer bir binek hayvanı varsa, bir tanesine daha malik olur. Ancak bu rüyayı gören bekarsa evlenir.Bir kimse rüyada gökten bir makas indiğini görse, o kimsenin ömrü nihayete erer.Bir kimse rüyada birtakım insanların makasla sakallarını veya elbiselerini kestiğini görse, o kimse o insanların gıybetini yapar veya onlara hiyanet eder.

Bazı tabirciler ittifak halinde bulunan iki ortağa delalet eder, dediler. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada elinde makas bulunduğunu görse, o kimsenin ana bir erkek kardeşi dünyaya gelir.Eliyle bir makasla saç veya yün kırktığını gören kimse, çokça mal yığar. Makas mal taksim eden bir kimsedir. Makasla bir şey kesen kimse işçiliği karşılığında bir şey alır.Rüyada elinde bir makas bulunduğunu gören kimse, bir düşmanlıktan dolayı hakime ihtiyaç duyar. Bazı tabirciler de makas insanların arasını ıslah eden bir kimsedir, dediler.

Rüyasında herhangi bir suretle makası olduğunu görenin oğlu varsa ikinci bir oğlu, kızı varsa yeniden kızı olur. Sahip olduğu şey çift olur. Makasla yün ve kıl kırptığını gören, şiir ve kelamla para kazanır. Saçı, elbiseyi yahut tırnağı makasla kesmek; hayırdır.Kirmani bu yorumlara ilaveten şunları söylemiştir: Kırık bir makas gören veya makası kırılan, malını kaybeder.Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Makas; taksim edici, bir rivayete göre, halkın işlerini ıslah eden bir şahısla tabir olunur. Elinde makas olduğu halde, onu kesmek için kullanmayan; bir dava sebebiyle hakim huzuruna çıkar. Bazılarına göre makas, insanların arasını bozan bir şahsa delalettir.Cafer-i Sadık demiştir ki: Makas rüyası şunlarla tabir olunur. Taksim edici bir adam, uygun arkadaş ve laf getirip götürerek halkı birbirine düşüren biri.

Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir. Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa