• 21 _SUBAT 2012
  • Haberi Yazdır
Müdür'den şok sözler! Müdür'den şok sözler! Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Huzur Toplantısı'nda söz alan bir ilköğretim okulu müdürü, "Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" dedi. Müdürün sözleri, tepki topladı.

Erzurum Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Huzur Toplantısı'na emniyet şube müdürleri ve amirler, ilköğretim ve orta öğretim okulu müdürleri, muhtarlar ile çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yıldız Akpolat, kavga ve anlaşmazlıkların nedenleriyle bunlarla nasıl baş edilebileceği konusunda sunum yaptı. Çocukların şiddete eğimli olmasının aile ve çevreye bağlı olduğunu kaydeden Doç. Dr. Akpolat, konuyla ilgili görüşlerini almak için katılımcılara söz hakkı verdi.

Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, Yeğenağa Mahallesi'nde bulunan okulunun öğrencilerinin döner bıçağıyla dahi kavga ettiğini gördüğünü söyledi. Aydın, "Çocuklar bir defa genellikle hırsız. Bunun yanında çocuklara devamlı 'Anneniz yoğurt mayalıyor mu' diye sorarım. 'Evet, mayalıyor' diyorlar. Bir kere yoğurt bozuksa, mayası bozuktur. Aile ne ise, çocuğu odur. Bulunduğum çevreyi sokak sokak dolaştım. O kadar kullanılmayan ev var ki. Çocuklar köpek bakıyor. Orada soba yakmış oturuyorlar.

Yetkililere eski ve boş evlerin yıkılmasını söyledim. Analar ne kadar kültürlü olursa, yetişecek nesil o kadar kültürlüdür. İngiltere'de okullarda şiddetin dozunu ayarlamak için bir takım tartışmalar yapılıyor. Arjantin ya da Brezilya'da emniyette, suçlu çocuklara 'nasıl bir şiddet uygulayalım' diye tartışılıyor. Ben bunu bizzat okudum, kafadan atmıyorum. En önemli tespitim, suça meyilli çocukların yüzde 90'ının ailelerinin geçimi sosyal yardımlaşma vakfı tarafından karşılanıyor.

Yıllar önce Brezilya'da sokak çocuklarını yok etmek için bir örgüt kurulmuştu. Kusura bakmayın, belki biraz anormal gelebilir ama ben şunu istiyorum: Tıp bu kadar gelişti yüz nakli yapılıyor. Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" diye konuştu.

Açıklamanın son kısmı salonda gülüşmelere neden olurken, toplantıda daha sonra söz alanlar, Mustafa Aydın'ın bu sözlerine tepki gösterdi.

PİŞMAN OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Erzurum Yakutiye Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği Huzur toplantısında yaptığı konuşmada, "Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" diyen Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma tamamlanana kadar okul müdürü açığa alındı.

MÜDÜR MUSTAFA AYDIN KENDİSİNİ ODASINA KAPATTI

Olay sonrası Okul Müdürü Mustafa Aydın, kendisinin okulda ki odasına kapatarak kapısını kilitledi. Kimseyle görüşme talebini kabul etmeyen Müdür Aydın, ısrarlara dayanamayınca kapısını açtı. Kullandığı kelimenin yanlış olduğunu kabul eden Müdür Aydın, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayacağını söyledi.

DUMLUPINAR OKULUNDAN BAKAN AKDAĞ VE TARIK AKAN MEZUN OLMUŞ

Öte yandan okul içerisinde ünlülerin mezun tablosu objektiflere yansıdı. Tabloda Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve sanatçı Tarık Akan'ın Dumlupınar İlköğretim Okulundan mezun oldukları görüldü. Öte yandan Müdür Aydın'ın 2 yıl önce rotasyon eğitimi alarak Dumlupınar İlköğretim Okuluna müdür olarak atandığı öğrenildi.

Güncel
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2304 Toplam 3465214
Şuan Sitemizde Online 128 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa