• 29 Ekim 2011
  • Haberi Yazdır
NAHÇIVAN'DAN VAN'A 4 TIR'LIK YAŞAM MALZEMESİNAHÇIVAN'DAN VAN'A 4 TIR'LIK YAŞAM MALZEMESİAzerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyet'inden Van'daki depremzedeler için gönderilen yaşam malzemesi yüklü 4 TIR, Iğdır Dilucu Sınır Kapsı'ndan giriş yaparak Van'a hareket etti.

Nahçıvan'dan Van'a gönderilmek üzere Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndan giriş yapan yardım TIR'ını Iğdır Kılıçlar Anıtı Kavşağı'nda karşılayan Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanov, burada yaptığı açıklamada, Azerbaycan'da Van'daki depremzedeler için bir yardım kampanyası başlatıldığını söyledi. Depremin ilk günü Azerbaycan'dan kurtarma ekibi geldiğini hatırlatan Süleymanov, "Bugün de Azerbaycan'a bağlı Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti'nden yardım gelmiştir. Biz de bize verilen talimatlar doğrultusunda bu
yardımı Van'a ulaştırmak için şimdi yola çıkacağız. Bu yardımı oradaki yerel yöneticilere teslim edip depremzedelerin acısına ortak olacağız. TIR'larda 170 bin dolarlık 60 ton yardım bulunmaktadır. Bunun yanında Nahçıvan'da Van depremzedeleri için açılan hesapta şimdiye kadar 55 bin dolarlık yardım toplanmıştır. Bu da depremzedeli kardeşlerimize ulaştırılacaktır" dedi.
Merhum Azerbaycan Cumhurbaşkanı Hayder Aliyev'in, "Biz iki devlet, bir milletiz" sözlerini anımsatan Azerbaycan Kars Başkonsolosu Süleymanov, Türkiye'nin acısının Azerbaycan'ın acısı olduğunu, Türkiye'nin kederinin Azerbaycan kederi olduğunu dile getirerek sözlerini şöyle devam etti:
"Azerbaycan halkı Türkiye'nin acısını paylaşmak için adeta seferber olmuş durumda. Bize verilen bilgi doğrultusunda Azerbaycan'dan İran üzerinden Türkiye'deki depremzedeler için 40 TIR yüklü yaklaşık 1 milyon 700 bin dolarlık değerinde yardım malzemesi yola çıkmıştır. Biz şimdi Van'a hareket ediyoruz. Buradaki amacımız, depremzedeleri yerinde görüp incelemek, bu doğrultuda yapılacak farklı bir yardım varsa bunu gidermek için çalışma başlatmaktır. Azerbaycan'ın yardımları bundan sonra da devam edecektir"

Iğdır Manşet
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2421 Toplam 3465331
Şuan Sitemizde Online 119 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa