PARA

Rüyada görülen para, riya ve mücadele ile beraber söylenen bir sözdür.Bir kimse rüyada gümüş para yuttuğunu ve abdest bozarken para çıkardığını görse, o kimsenin zındık ve Allah (C.C.)'ı inkar eden birisi olduğuna delalet eder.Para, alçak söze, dostlarıyla karşılaşıp görüşmeye, feryad etmemeye ve şerre delalet eder.Sarığı içinde görülen para, abdest bozmaya delalet eder. Bir kimse rüyada Allah (C.C.)'m ismi yazılı birtakım paralar görse, Kur'an-ı Kerîm yerine sema ayinini ve şiir söylemeyi kendisi için daha hoş gören bir adam olduğuna delalet eder.Rüyada altın yuttu^imu, abdest ederken para çıkardığını gören kimse, Müslümanlıktan sonra kafir olur.

Çünkü altın dindir. Para ise kalp ve küfürdür.Paraya rastladığını gören kimse için, meşakkat ve usançlıktır.Paralar, üzüntü, keder, darlık ve kendisine keder gelecek söze delalet eder. Bazan para, bayağı rızka veya sıkıntıdan sonra rahatlığa veya işi az mükafatı çok amele delalet eder.Para, maldan dolayı meydana gelen muhakemeleşmede veya alimlerin arasmda meydana gelen münazarada aciz kalmaya ve sözün tükenmesine delalet eder.

 İbn-i Şirin demiştir ki: Bakır vs.den basılmış para görmek; kavga, gürültü ve dedikodudur. Yanında çok sayıda para gören, üzülür. Evindeki paraları sokağa attığını gören, sıkıntıdan kurtulur. Para bulan, herhangi bir sebeple sahip olan; biriyle kavga eder.Cabir'ül Mağribi'ye göre para; fakirlik ve iflastır. Bir rivayete göre, bir kap içinde para görmek; maldır.

Rüyada para almak :vermek veya tomarla para görmek, iyi şans ve zenginliğe yorumlanır. Para bulmak, şansının iyi olacağına ve zengin olunacağına işarettir. Para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve üzüntüye yorulur. Para saymaksa, beklemediği kadar başarılı olacak bir işe yorumlanır. Gümüş para güzel haber, mutluluk demektir. Bakır para güzel, uğurlu bir iştir. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı söz olarak yorumlanır.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa