•   DOLAR  5.4731 -  5.4951
  •   EURO  6.1532 -  6.1778
  •   STERLİN  5.4000 -  5.4510
  • :
  • :
14 Kasım 2018 Çarşamba  

Rüyada Burun Görmek Ne Demektir?

Danyal (A.S.) buyuruyor ki: Burun; mertebe, murat ve ömürle tabir edilir. Onda görülen her hal bunlara göre yorumlanır.İbn-i Şirin diyor ki: Burnundan sümük aktığını gören, kıymetli ve kudretli bir zattan hayır ve menfaat bulur. Burnundan sinek vb. bir şey çıkanın, çocuğu olur. Sinek vb.'nin burna girmesi hayır değildir.Burnunda bir delik olup onunla aşağıya çekildiğini gören, mütevazı olur, yahutta devlet idarecilerinden fayda sağlar.

Bazı tabircilere göre, bu rüya iyi değildir.Nevazil olduğunu görenin işleri zorlaşır. Burnundan konuşan elindeki imkanları kaybeder. Burnun ucunun yarılması veya kesilmesi de böyledir. Burnundan kan geldiğini gören, rüyasını anlatırken kelimeleri dikkatli kullanmalıdır. Çünkü, "Burnumdan kan geldi." derse, eline mal girer. "Burnumdan kan gitti" derse, malı elinden çıkar.Burnun kesilmesi şunlarla yorumlanır: Rüya sahibi yahut evladı için sünnet, itibar kaybı, çabuk ölüm, ayıplanmaya sebep olacak bir bela, karısının veya çocuğun vefatı.

Burun kirinin artması kötü, temizlenmesi iyidir.Burnun büyümesi herkes için hayırdır. Rüyayı görenin malı, mertebesi artar. Fakirse, zengin olur. Burnun küçülmesi, bunun aksidir. Burnunun büyüdükten sonra küçüldüğünü gören, fakre düşer. Hakarete uğrar. Karısı hamileyse, düşük yapar. Burnunun yere düştüğünü görenin, ileride ahlaksız olacak bir kızı dünyaya gelir. Bu yüzden namusu lekelenir.

Burnunu yıkadığını görenin karısı, aynı evde bulunan birisi tarafından aldatılır. Burnundan bir hayvan çıktığını görenin, malik olduğu hayvan yavrular. Elinden çıkmış malı varsa, tekrar bulur.İsmail'El-Eş'as demiştir ki: Burnun büyümesi itibarın ve mertebenin artması, malın çoğalmasıdır. Güzel bir koku duyanın karısı hamile ise, erkek çocuk doğurur. Sıkıntıdan kurtulur. Kötü bir koku duymak, bunun zıddıdır.

Cabir'ül Mağribi diyor ki: Kendisini burunsuz görenin bir akrabası vefat eder. Bir rivayete göre akrabalarına ilgisiz kalır. İki burnu olduğunu görenin aile fertleri arasında rekabet meydana gelir. Burnunu elinde görmek, gayret ettiği işi elde etmeye işaret eder.

Başka Bir Tabire göre ;İş hayatınızda ciddi ve güzel yenilikler olacak demektir. Burnunuza bir şey kaçması parasal bir zorluğa işaret eder. Burnunuzu delmek fena giden işlerinizin bir arkadaşınızın yardımıyla yoluna gireceğine işarettir. Burnunun akması sizden üst seviyede birinden bir iyilik göreceğinize yorumlanır.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa