Rüyada Çadır Görmek Ne Demektir?

Rüyasında kendisi için veya başka sebeple çadır kurulduğunu gören ehilse, velayete nail olur. Tüccarsa, yola gider ve kazanır. Bunlardan başkaları için rüya üzüntü ile tabir olunur. Çadır eski ise, zarara işaret eder. Çadırın sahibi biliniyorsa, rüya ona nispet olunur.Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Çadır görmek, padişah için büyük kudrete delalet eder.

Rüya sahibi tüccarsa, seferinden kazanır. Bir çadırın etrafında ateş olduğunu ancak, çadıra zarar vermediğini gören, tevbe eder. İyiliği bildirir, kötülüğü yasaklar.Cabir'ül Mağribi diyor ki: Yünden veya pamuktan yeşil yahut beyaz çadır ve otağ iyi bir melikin hizmetine delalet eder. Aksi ise bu yorumun zıddıdır.Hizmetkarlara mahsus çadırlar, yardımcılarla ve faydalı kadınlarla tabir olunurlar. Bu çadırlardan birini deveye yükleyen, sefere niyet eder.

Yolculuğa, kabre, kadına ve eve işarettir. Bu rüyalar farklı birkaç şekilde yorumlanır. Çadırdan içeri girmek hiç beklemediğiniz birinden bir fenalık göreceksiniz demektir. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işinin sahibi olur. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir. Çadırda oturmak güzel bir olayın pek yakında gerçekleşeceğine işaret eder.
Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa