Rüyada Emretmek Görmek Ne Demektir?

İbn-i Şirin demiştirki: İstediği bir işte emir ve tahakküm ettiğini görmek hayır ve menfaattir. Aksi ise zarar ve ziyandır. Bir kimsenin yemek hazırlaması için kendisine emrettiğini görmek; emreden şahsın, emredileni meselesinin halli için teşvik edeceğine, ümitlendireceğine delalettir. Buğday satması emrolunan şahıs, helal rızk toplamaya sevkedilir. Eteklerini beline sokması emredilen; kendisine fayda hasıl olacak işlerde bulunur. Birinin kendisine dur emri verdiğini gören; düşmana karşı muzaffer olur.

Mum ışığını söndürmekle emrolunan; para arttırır. Yatağını sermesi emredilen; evlenir. Tohum atması emrolunan; geçimini düzeltir. Gusl etmekle emrolunan, tevbe eder. Ekmek kesmesini emrettiğini görmek, arkadaşını kıkandığına delalettir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada, şeriate uygun olarak bir şeyi emretmek yahut yasaklamak; hayırdır. Fakat, şeriate aykırı bir şeyi emretmek veya yasaklamak ise; fena bir rüyadır. Kendisine iyi bir vesileyle emredilmesi hayır ve berekettir. Buna mukabil kötü bir şeyle emrolunduğunu görmek ise; zarar ve hasara uğramaktır.
Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa