Rüyada Fesleyen Görmek Ne Demektir?

Büyük Alim ve Ünlü Üstad İmam Hz Cafer-i Sadık (a.s) demiştir ki: Fesleğen şunları temsil eder: Zevce, cariye, dost, evlat, güzel söz, ilim meclisi, iyi sanat. Bostanda, bahçesinde veya hanesinde fesleğen görmek; menfaat ve hayır husulüne delalet eder.

Büyük Alim ve Ünlü Üstad İmam Hz Cafer-i Sadık (a.s) bu rüyayı birde böyle yorumluyor, sultani fesleğen rüyada şunların temsilcisidir: İzzet, şeref, oğul, dost, güzel söz, ilim meclisi, marifet ve güzel isim.

Rüyada rengi ve kokusu güzel fesleğen görmek; evlada, yerden söküp koparmaksa; üzüntü ve göz yaşına işarettir.

Cabir'ül Mağribi diyor ki: Mevsiminde fesleğen satmak; iyidir. Buna mukabil mevsimi haricinde fesleğen satmak; hayra yorulmaz. Vakitsiz fesleğen görmek veya sahip olmak; güzel sözlü, asil bir zat ile arkadaşlığa işarettir. Rüyasında fesleğen söküp kopardığını gören, böyle bir arkadaştan ayrılır.

İbn-i Şirin'e göre; rengi, kokusu güzel ve taze fesleğen gören; şeref ve makam sahibi olur. Fesleğen sultani denen cinstense, tabir daha kuvvetlidir. Rengi solmuş, sararmış fesleğen görmek; hastalık habercisidir. Kirmani için sultani fesleğen, evlada işarettir. Koparıp atmak, hüzün ve ağlamaktır.

Bazıları demişlerdir ki: Fesleğen ve emsali çiçekler, yerde ve saksıda olurlarsa, evlat ile yorumlanırlar. Koparılmış fesleğeni evinde veya evinin önünde gören, üzülür, göz yaşı döker. Bir başka görüşe göre fesleğen, kadının sembolüdür. Saksıda veya ocaktaki fesleğene sahip olan, bir kadınla evlenir.Lakin çok geçmeden ayrılırlar.
Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa