Rüyada Geyik Görmek Ne Demektir?

Kadınların rüyada gördükleri geyik, ister erkek ister kız olsun güzel evlâda delâlet eder.Bir kimse rüyada geyik yavrusunu avlasa veya kendisine hediye olarak verilse yahut satın alsa, o kimse bir rızka erişir. Yahut bekârsa evlenir veya bir çocuğu olur ya da borçlusuna galip gelir. Geyik aldığını gören kimse, mirasa kavuşur ve çok hayra erişir. Eğer anası bir çocuk bekliyorsa, erkek bir çocuk doğurur.Rüyada geyik kestiğini gören kimse, bir cariyenin bakireliğini giderir. Geyiği kendi evine soktuğunu ören kimse, oğlunu evlendirir.

Geyiğin derisini yüzdüğünü gören kimse, terbiyeli ve Arap olan bir kadına fenalık eder.Bir kimse geyiğin, üzerine sıçradığım görse, o kimsenin hanımı her şeyde ona isyan eder. Rüyada bir geyiğe malik olduğunu gören kimse, helâl bir mala malik olur veya hür ve iffetli bir kadınla evlenir.Rüyada geyik görmek, taç, vakar ve heybete, düşmanı kahredip onu zelil etmeye delâlet eder. Çöl, dağ ve serhatlarda dolaşıp helâl lokma yiyen garib bir insana delâlet eder. Bu rüyayı görenin yiyip içeceği helâl maldan olur. Bir kimse başının geyik başı olduğunu görse vali ve reis olur.

Geyik tabiri Ebu Said'ül Vaaz'a göre bu rüya, zararlı olabilecek mağrur zevce ve güzelliğine güvenen cariye ile tabir olunur. Bir geyik tuttuğunu yahut hediye edildiğini gören; böyle bir kadınla evlenir. Tuttuğu geyiği evine götüren; oraya kadınla beraber zararı getirir. Geyik eti görmek ve yemek bol maldır.
Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa