ŞEFTALİ

Rüyada yediği şeftali eğer tatlı ise, şehvet ve arzusundan istediğine nail olur. Eğer ekşi ve acı ise korkuya düşer. Şeftali ağacı, zengin, büyük, halka yardımda bulunan, şecaatlı, sıkıntı anında sebatlı ve yiğitlik zamanında da mal biriktirip gençliğinde ölen kimseye delalet eder.Mevsimsiz görülen şeftali, şiddetli hastalıktır.Şeftali ağacmın dibine düşmüş şeftaliyi topladığını gören kimse, çok hasta bir adamdan mala nail olur.Şeftalinin yerini tutan başka benzerlerini mevsiminde görmek, lezzet ve hileye delalet eder. Mevsimsiz görülmeleri ise şiddet ve me-şakkata ve batıl şeye delalet eder.Rüyada görülen şeftali hayırdan geçen şeylerin yeniden iadesiyle müjdelenmeye ve geçmiş şerrin yeniden dönmesine delalet eder.Şeftali, erkek kardeşe ve güzel arkadaşa delalet eder.

İbn-i Şirin demiştir ki: Mevsimi haricinde ve sarı renkte şeftali görmek; hastalığa delalettir. Mevsiminde ise, hastalık çabuk düzelir. Zamanında olmak şartiyle yeşil ve beyaz renkte şeftali görmek; hayır ve menfaattir. Meyveyi dalından koparmak, bir tüccardan fayda görmeye işaret eder. Kirmani'nin yorumu da böyledir.Cafer-i Sadık rüyayı şunlarla ifade ediyor: Hizmetkar, mal ve garip bir adamdan menfaat. Ekşi şeftali; üzüntü, tatlısı ise; dindar birinden faydadır.Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Ağaçtan şeftali topladığını gören, süslü bir adamdan mal kazanır. Şeftali gören, arzusuna nail olur.

Rüyada olgun şeftali aldığını görmek para kazanmak ve gayri menkul almak demektir. Bekar bir erkek için bu rüya, zengin ve iyi huylu biriyle evlenmek demektir. Şeftalileri ağaçta görmek ise ünlü ve varlıklı bir aileden birisiyle evlenmek anlamındadır. Evliler için rüyada şeftali görmek ev içinde güzel geçim, huzur ve mutluluk işaretidir.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa