Şerbet ve Şerbetci

İbn-i Şirin'e göre, güzel kokulu ve lezzetli şerbet içmek; şunlarla tabir olunur: Dinde safa, menfaat, faydalı ilim, uzun ömür, güzel kazanç, Cenab-ı Hakk'ı zikir ve iyi bir şöhret. Tadı ekşi şerbet; zarar ve üzüntüdür.Cabir'ül Mağribi diyor ki: Elma, armut, kayısı, çilek vs. gibi tatlı şerbetler, hayır menfaat, ve servetle yorum-lanırlar.Limonata, turunç şerbeti, ekşi nar suyu gibi ekşi şuruplar, gam ve kederle tabir edilirler. Bir rivayete göre çok ekşi olmadıklarından üzüntü hafif geçer.Bazı tabirciler ekşi şerbeti, haram mal ve hastalıkla manalandırmışlardır. Bu rüyada şerbetin tadı, kokusu ve berrak olup olmadığı dikkate alınır. Şerbetçi ise halka faydalı bir şahsa delalettir.

Rüyada görülen şerbetçi, bahtiyarlığına, sevince veya memuriyetten ayrılmaya, mütevelli olmaya, mala ve yüksek mevkiye delalet eder.

Rüyada şerbet içtiğini görmek malınızın ve de paranızın sağlayacağı imkanlarla ömrünüzün sonuna kadar rahat içinde yaşayacağınızı belirtir. Şerbet dağıttığını görmek ise insanları mutlu edecek davranışlar içine gireceksiniz demektir. Loğusa şerbeti içmek de çocuk sahibi olunacağına yorumlanır.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa