ŞİŞE

Bu rüya, ev işlerine bakan hizmetkarla tabir olunur. İçinde su veya gülsuyu bulunan bir şişe görmek; hizmetçinin dindar, namuslu bir insan olduğuna işarettir. İçinde şarap vb. bulunan bir şişe ise, onun itimat edilmez, kötü bir kişi olduğuna delalet eder. Şişedeki sudan içen, hademesinden hayır görür.

 Rüyada şişe görmek, cariye veya köleye delalet eder.Bazı tabirciler, rüyada görülen şişe: «Hanımlarınıza yumuşak olunuz» hadis-i şerifince zevceye delalet eder, dediler.Şişe sırları gizlemeyen bir hanıma veya söz götürüp - getiren bir dosttur. Bazen şişe hastalığa, bazen da zina yapan bir kadına delalet eder.Bir kimse, içinde yağ olan şişeyi görse, o şişe hanıma, içindeki yağ ise, onun bezeğine delalet eder.Rüyada şişe içindeki yağdan normal bir şekilde başına yağ sürse o, yağ o kimse için bir bezektir. Eğer başa sürülen yağ normal sürülmeyip üzerine de akarsa, o kimseye işinde isabet edecek üzüntü ve kedere delalet eder.

Kırılmış şişe maldır. Bundan dolayı rüyada şişe kırığı yüklendiğini gören kimse, mala erişir.İçine sidik edilen şişe, zina yapan kadmdır. Bundan dolayı rüyada şişe içine sidik yaptığını gören kimse, zina yapmaktan sakınsın.Şarap şişesi, eşyayı nakletmekte tereddüt eden hizmetçi bir kadına delalet eder.Bazen şişeler, cinsleri muhtelif adamlara delalet eder. Şişeler, koğuculuğa, gizli şeylere muttali olmaya ve vefasız bir takım kimselere delalet eder.Bir kimse rüyada bir şişenin kırıldığım görse, o kimsenin evinden fitne zail olur.

Rüyasının tabiri için bir kimse gelerek akrabamızdan bundan önce ölmüş bir kimse geçen gece rüyada bana «şu şarap şişesini bana ver» dedi. Ben de o şişeyi kendisine verdim.Ondan içip yine o şişeyi bana sundu, dediğinde, ben de: «O şişe hamile bir kadındır ki, ölüme yaklaşır sonra Allah (C.C.)'m izni ile yine kurtulur» dediğimde, «evet efendim, kız kardeşim hamile idi, doğum yaparken ölüme yaklaşmışken Allah (C.C.)'m izni ile çocuğu doğurarak halas oldu» dedi.

Rüyada şişe görmek mutluluk ve itibar kazanmak anlamındadır. Eğer şişe kırılmışsa üzüntü ve acı habere yorumlanır. Şişenin kırıldığını görmek eşinizin ya da tanıdığınızın ölümüne işarettir.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa