•   DOLAR  5.3672 -  5.3887
  •   EURO  6.0713 -  6.0956
  •   STERLİN  5.3723 -  5.4230
  • :
  • :
17 Aralık 2018 Pazartesi  

TAMBUR

Rüyada tanbur görmek, halkın işlerine, batıl şeylere, zinaya, satranç ve tavla oyununa, cinleri istihdam etmye, sihire ve bunlara benzer batıl şeylere delalet eder. Tanbur, beyhude işlerin sahibi ve önderi olan bir kimsedir.Tanbur, insanı verem edecek derecede bir keder ve üzüntüye delalet eder. Çünkü tanburun sesi, kurutulmuş bağırsaktan çıkar. Bazen de tanbur çalınması, bir kimsenin yapacağı vaaza ve halkı kötü şeylerden men edeceğine delalet eder.Tanbur, madeni paraları satan kimseye de delalet eder. Tanburu çalmak, musibet ve üzüntüdür. Tanbur çalmak, refah, izzet ve nazlı zamanlarını dile getirmeye delalet eder. Padişah, rüyada tanbur dinlediğini görse, o padişahın yalan söyleyen bir kimseyi dinlemesine ve onun sözüne kulak asmasına delalet eder.

Evinde tambur çaldığını gören, üzülür. Bir felakete uğrar. Tamburu kırmak; sıkıntı ve dertten kurtulmaktır. Bir hastanın tambur çalması vefatına işarettir yahut bir şahs-ı mütevaz'ın haberin duymaya delalettir. Kendisi için çalınan tamburu dinleyen, birinin söyleyeceği batıl bir söze inanır.

Rüyada tambur görmek, boş inançlarınız olduğuna yorumlanır. Tambur çaldığını görmek sıkıntılarınızın her geçen gün büyüdüğüne işaret eder.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa