TARLA

Rüyada görülen tarla rızık ve hayra delalet eder. Çünkü şehir halkının imdadına yetişen çiftlik ve arazidir. Bazen de çiftlik görmek, onlardan hurma, üzüm ve buğday gibi alınacak hasılata delalet eder.Rüyada yıkılmak, batmak veya yanmak gibi çiftliğe isabet eden şeyler: Çiftliğin meyve, hububat ve hasılatında meydana gelecek noksanlığına delalet eder.Bazen de çiftlik, rızık ve geçime, kendisine uygun hanıma veya sabırlı bir kocaya ya da çoluk - çocuğunun çekmiş oldukları zahmete delalet eder. Rüyada çiftlikte görülen güzellik, onda hasıl olan şeylerdeki, berekete ve ondan gelecek rızka delalet eder.Bazen de çiftlik, gaflet ve tatsızlık içinde ömrün zayi olmasma ve ilim öğrenmeden kaçınmaya delalet eder.

 Bir tarladan diğerine geçtiğini gören, yolculuk yapar. Tarlaya sahip olduğunu gören, bekarsa evlenir. Evladı yoksa, olur. Biriyle ortaklık kurar yahut malını ve sırrını bir insana emanet eder veya miras yer. Belki mal alır. Layıksa en büyük makama ulaşır. Hastaysa, şifa bulur. Sahip olduğu arazide kötü şeyler görmek; hayır değildir. Bir tarlayı sulayan mal kazanır veya evlenir. Tarlasını denizin bastığını gören, karısından ayrılır. Çukurlarla dolu tarla, hilekar bir kadınla evlenmeye işarettir. Tarlasının toprağından kerpiç yahut tuğla yapan, helal kazanmak için gayret eder. (Ayrıca bkz. Arazi)

Rüyada tarla görmek çok bol para kazandıracak, karlı işlere girileceğinin işaretidir. Rüyada tarla ekmek emeklerinin karşılığını alacak demektir.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa