• Tarih: 20.03.2012 Saat: 22:55
  • Haberi Yazdır
Teröristler'den Polise Hain SaldırıTerör örgütünün Nevruz kutlamalarını provoke etme çabaları sürüyor.

Yoğun güvenlik önlemi alan polis ve askerlerin ilçe merkezindeki güvenlik önlemleri sürerken, gösteriler ara sokaklarda sürüyor.
 
Zaman zaman silah seslerini de geldiği ilçede, ilk belirlemelere göre 4 polis ve 14 yaşlarındaki bir çocuğun yaralandığı belirtildi.
 
Polislerin atılan taşlar sonucu, çocuğun ise gözyaşartıcı bomba yüzünden yaralandığı ileri sürüldü. Yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı belirtildi.

Kaymakam Özeren yaptığı açıklamada, izinsiz nevruz kutlaması için Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan kalabalığa dağılmaları yönünde uyarıda bulunulduğunu, ancak güvenlik güçlerine taşlı saldırıda bulunulduğunu söyledi. Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu kalabalığın dağıldığını ifade eden Özeren, grupların daha sonra tekrar toplandığını belirtti.
 
UZUN NAMLULU SİLAHLARLA ATEŞ AÇTILAR
 
Özeren, ''Grubun arasından güvenlik güçlerinin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını, bir panzer sürücüsü ile yanındaki polis memurunun yaralandığını'' belirterek, yaralı polislerin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
 
Üzeyir Aziz Özeren, göstericilerin arasında polise uzun namlulu silahla ateş açan bir kişinin polis tarafından tespit edildiğini kaydederek, ''Polise uzun namlulu silahla ateş açan kişi özel harekat timlerinin karşılık vermesi üzerine yaralanarak mahalle arasına kaçmış. Uzun namlulu silahlı saldırganın yakalanması için kaçtığı bölgeye hava destekli operasyon başlatıldı'' dedi.

Güncel
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Güncel Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 1335 Toplam 3464245
Şuan Sitemizde Online 120 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa