•   DOLAR  5.4731 -  5.4951
  •   EURO  6.1532 -  6.1778
  •   STERLİN  5.4000 -  5.4510
  • :
  • :
14 Kasım 2018 Çarşamba  

Testi

Testi rüyası, halkın malını mahveden münafık (müslüman gibi görünen gizli kafir, iki yüzlü) birine işarettir. Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Münafık ve hain hizmetçi; çalışkan zevce, cariye, din kuvveti, sağlık, uzun ömür, mal ve miras.

Topraktan yapılmış olan testi, eline mal geçen ve kendisine itimad edilir münafık bir hizmetçidir. Bu testiden su içmek, helal mal ve temiz yaşantıdır. Testide olan suyun yarısını içtiğini görenin ömrü yarılanmıştır. Az veya çok su içmesi ömrünün az veya çoğunun gitmiş olması ile tabir edilir. Suyun hepsini içtiğini gören kimsenin ömrü tükenmiştir. Diğer çanakların tabiri de böyledir.Boğazı dar bir testiden su içtiğini gören kimse bir cariye ile nefsini tatmin etmek ister.Yarımda bir testi su olduğunu, testinin düşüp kırılması ile suyun geri kaldığını gören kimsenin hanımı hamile olur ve kendisi ölür, çocuğu geri kalır.

Denilmiştir ki; testi, hanım, hizmetçi ve köledir. Bazan zeytinyağı, bal ve sütle dolu olan testi, dünya ehli için yerde arpa, buğday ve gömülü olan diğer kap ve kaçakların tabiri de böyledir.Testiyi görmek, hayvana, zahmet, meşakkat ve çok çalışan hanıma delalet eder. Ancak bakırdan olan testi, kadri yüce bir hanıma delalet eder. Şarap testisi hayırlı bir kadına delalet eder. Bundan dolayı şarap testisinden su içtiğini gören kimse hayırlı bir kadınla cinsi münasebette bulunur.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa