• Tarih: 07.03.2012 Saat: 18:43
  • Haberi Yazdır
Vicdansız Baba 10 aylık bebeği duvardan duvara vurduBabası tarafından darp edilerek ağır yaralanan 10 aylık bebek, sevk edildiği Samsun Özel Medicana Hastanesi'nde ameliyat oldu.

Giresun'un Gemilerçekeği Mahallesi'nde alkol bağımlısı olduğu iddia edilen baba Ercan Y., 10 aylık kızı Edanur'u sürekli ağladığı gerekçesiyle darp etti. Babası tarafından fırlatılarak atıldığı iddia edilen 10 aylık bebek, önce Giresun Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne, ardından Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Minik Edanur için sağlık ekipleri alarma geçti ve bölgede çocuk yoğun bakım servislerindeki hastanelerde yer arandı. Yapılan araştırma sonucu Samsun Özel Medicana Hastanesi'nde boş yer tespit edildi ve hastane idarecileri ile bağlantıya geçilip bebek Samsun'a sevk edildi. Önceki gece saat 01.30 sıralarında Samsun Medicana Hastanesi'ne getirilen Edanur Y., yapılan tetkiklerin ardından bugün ameliyat edildi. Beyin zarı altında toplanan kan boşaltılıp beyin kanaması durdurulan bebek, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Bebeğin sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Samsun Medicana Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ferhat Günaydın, ameliyatın iyi geçtiğini ancak hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi. Başhekim Günaydın, "Giresun Devlet Hastanesi'nde şiddete maruz kalan 10 aylık bir kız çocuğunun solunum problemi gelişip entübe edilmesi sonucu hastane arandığını ve yatak bulunamadığını, dolayısıyla hastanemiz tarafından kabul edilip edilmeyeceği talep edildi. Tereddütsüz olarak hastayı kabul ettik. Önceki gece saat 01.30'da hastanemize gelen bebek, hasta yoğun bakım şartlarına yatırıldı. Birkaç saatlik gözlem ve tedaviden sonra solunumu kısmen düzelen hastanın tüpü çıkartıldı.

Beyin Cerrahı Doç. Dr. Ahmet Hilmi Kaya ve ekibi tarafından yapılan muayene ve değerlendirme sonucunda hastamızın kronik zeminde yani beyin zarı altında kan toplandığı ve kanamanın devam ettiği tespit edildi. Bugün itibarıyla yaklaşık bir saat süren ameliyatla yoğun bakıma alındı. Ameliyatla beyindeki kanama durdurularak, beyin zarı altında toplanan kan boşaltıldı. Tedavisi devam etmekte. Şuan hayati tehlikesi devam ediyor. Hastanın bu durumu hırpalanmış çocuk sendromuna benzeyen bir durum. Zaman içinde birkaç kez travmaya maruz kalarak, böyle bir klinik tablonun oluşmuş olabileceği kanaatindeyiz. Gerekli tıbbi tedavisi yapılmıştır. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını ümit ediyoruz. Kalıcı bir sıkıntının olmayacağı kanaatini taşıyoruz. Birkaç gün sonra yoğun bakımdan servise alabiliriz. Bizim kanaatimiz çocukta bu bir kere olaya karşı değil, birkaç defa devam eden bir şiddet olayını son olay tetiklemiştir. Anne ile Sosyal Hizmet Uzmanı görüştürüldü. Anne 16 yaşında hamile kalmış ve 17 yaşında bebeğini doğurmuş" dedi.

"BEBEĞİ DUVARDAN DUVARA VURMUŞ"

Oğlu Ercan Yayla’nın (35) 4 ay önce cezaevinden çıktığını ve bir torununu da oğlundan alarak kendisinin büyüttüğünü söyleyen babaanne Gülüşan Öveç, oğlu tarafından darp edilen torunu da kendisinin hastaneye kaldırdığını belirtti. Alkol bağımlısı oğlunun önceki gece yaşattığı dehşeti anlatan babaanne Gülüşan Öveç “Ben evli olan kızımın yanındaydım. İçime bir darlık düştü ve kızımdan ayrılarak oğlumun yanına geldim. Baktım ki 10 aylık bebek mosmor olmuş yatıyor. Buna ne oldu diye sordum. Gelinim Nuray Yayla cevap vermedi. Baktım ki gelin de bacağından yaralanmış. Israr edince söyledi. Oğlum bebeği alıp dövmüş duvara duvara çarpmış. Daha önceden de devamlı dövüyordu. Gelini de bacağından bıçaklamış. Ben de torunumu ve gelinimi aldığım gibi hastaneye götürdüm” dedi.
 
Oğlunun İstanbul’da bir telefon hırsızlığından dolayı cezaevine girdiğini, 8 ay cezaevinden yattıktan sonra 4 ay önce cezaevinden çıktığını ifade eden Öveç “O cezaevindeyken gelinim benimle kalıyordu ve 3 yaşındaki büyük torunum Devran’ı da ben büyüttüm. Cezaevinden çıktıktan sonra gelinimle oğlum ayrı eve çıkmışlardı. Büyüttüğüm benimle kalan torumu Devran’ı da onlara vermemiştim. Bilseydim o 10 aylık bebeği de onlara vermezdim” diye gözyaşı döktü.
 
Giresun’un Gemilerçekeği Mahallesi'nde alkol bağımlısı olan Ercan Yayla, 10 aylık kızı E.Y.'yi feci şekilde döverek ve boğazını sıkarak ağır yaralamış ve yaralı olan 10 aylık bebek Giresun’dan Samsun’da özel bir hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştı. Bebeğin hayati tehlikesi devam ederken, baba Ercan Yayla ise tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Yurt Gündemi
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz
Diğer Yurt Gündemi Haberleri
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2556 Toplam 3465466
Şuan Sitemizde Online 105 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa