• 21 _SUBAT 2012
  • Haberi Yazdır
YÜZ NAKLİ OLAN UĞUR ACAR KAMERALAR KARŞISINA ÇIKTIYÜZ NAKLİ OLAN UĞUR ACAR KAMERALAR KARŞISINA ÇIKTITürkiye'de ilk yüz nakli olan 19 yaşındaki Uğur Acar, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Servisi koridorunda gazetecilere açıklamada bulundu.

 Açıklama öncesi gazetecilere enfeksiyon riskine karşı maske dağıtıldı. Uğur Acar, gazetecilerin karşısına ilk olarak maskesiz çıkarken daha sonra maske taktı. Acar, kardeşi Ali Acar ve AÜ Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yar.Doç Dr. Özlenen Özkan ile birlikte geldi.

Uğur Acar, gazetecilerin 'hoşgeldin' sorusuna ' Hoşbulduk' diye cevap verdi. Kendini çok iyi hissettiğini anlatan Acar, şöyle konuştu: "Çok iyiyim. Şu an fazla konuşmayı düşünmüyorum. Verici aileye çok teşekkür ediyorum. Yeni yüzüme alışmaya başladım. İlk açıklamalarımı yarın doktorlarımla birlikte yapacağım."

Acar, kendisinden asker selamı isteyen gazetecilerin isteğini geri çevirerek odasına döndü.

Acar'ın üzerinde kıyafet olarak gömlek kaşkol ve kot pantolonla gazetecilerin karşısına geldiği görüldü. Öte yandan, ilk kez pazar günü Uğur'un dışarıdan yemek yemesine ve telefonla konuşmasına izin verildi. Uğur ilk defa dışarıdan börek yerken, telefonla Manavgat'a bulunan bir yakınını aradı.

"AİLESİNİ ZİYARET EDECEĞİM"

Türkiye'nin ilk yüz nakli hastası Uğur Acar, kendisine yüzünü bağışlayan Ahmet Kaya'nın hem ailesini ziyaret edeceğini hemde mezarını ziyaret edeceğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Plastik ve Rekonstrüktif Servisi'nde yatan Türkiye'nin ilk yüz nakli olma özelliğini taşıyan 19 yaşındaki Uğur Acar, ağabeyi Ali Acar ile birlikte gazetecileri odasında ağırladı.

Her basın kuruluşu Uğur Acar'ın odasına iki dakikalığına alındı. Odasındaki yatağında uzanan Uğur Acar'ın baş ucunda Kemal Sunal filmlerinin bulunduğu DV'diler vardı. Uğur, İHA ekibini asker selamı ile karşıladı.

Uğur Acar, dünyada önce yapılan yüz naklinin 14 saat sürdüğünü belirterek, "Benimki de 9 saat sürdü. Dünya rekoru kırdığımı düşünüyorum" dedi.

"Başkasının yüzünü taşıman nasıl bir duygu" sorusuna Acar, şöyle karşılık verdi: "Şu an o duygu beni çok rahatsız etmiyor. Ama ilerleyen zamanlarda 1 sene sonra yüzüm, ne nakli bağışlayan ne de kendi yüzüme benzeyecek değişik birisi olacağım. Biraz zaman gerekiyor."

"Yüzü bağışlanan Ahmet Kaya'nın mezarına gidecek misin?" sorusuna da Acar, şöyle cevap verdi: "Ahmet Kaya'nın ailesi ile de tanışmak istiyorum. Mezarına da gitmeyi düşünüyorum."

Güncel
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Göksel - Gittiğinde
Videoyu İzle Mümin Sarıkaya - Ben Yoruldum Hayat
Videoyu İzle Nuray Hafiftaş - Alagöz
Videoyu İzle Güllü - Kopamam Senden
Videoyu İzle Yıldız Tilbe - Yar sevme
Eski Haberler
ZİYERETÇİ SAYACI
Pazartesi 4323 Cuma 4509
Salı 4428 Cumartesi 4668
Çarşamba 4575 Pazar 4566
Perşembe 2541 Toplam 3465451
Şuan Sitemizde Online 108 Kişi Var
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa