ZEHİR

Rüyasında zehir içerek öldüğünü gören kimse yaşamında güzel gitmeyen olayla olacak anlamındadır. Rüyada zehirlenmekten kurtulmak yaşamının bundan sonra ferahlık ve bolluk içinde olacağına yorumlanır. Rüyada başkasını zehirlemek bir sıkıntı yaşayacağını ancak bu sıkıntıların zamanla bu sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır. Etrafınızda olan olaylar moralinizin bozulmasına neden olacak demektir.

Bazı tabirciler demişlerdir ki: Zehir; haram mal, harp, cinayet, ve ahirete faydasız bir işle tabir olunur.Bir kısım tabirciye göre zehir yemek; uzun ömre ve dünya menfaatine delalet eder.Rüyasında zehir içenin eline haram mal geçer. Belki de katil olur. Zehirlere sahip olup bunlarla uğraşan, dinine faydasız işlerle meşgul olur yahut dünya menfaati için koşar. Zehir içerek vefat ettiğini gören, çok yaşar. Hayra nail olur.İbn-i Kesir şöyle diyor: Tanıdığı bir zatın kendisine zehir verdiğini veya içirdiğini gören, o şahıstan haram mal alır. Kendisinin zehir verdiğini yahut içirdiğini gören, bu kişiye haram mal verir. Zehir veren veya verilen meçhul ise, tabir bütün halk için geçerlidir.

Rüyada zehir görmek, mala delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisine zehir içirildiğini ve vücudunda şiş peyda olduğunu ve şişin iltihaplandığını görse, meydana çıkan şiş miktarınca o kimseye mal gelir. Eğer vücudunda şiş görmezse, o şahıs sıkıntı, keder ve üzüntüye düşer.Rüyada öldürücü zehir görmek, ölüme delalet eder. Zehir, onu rüyada içen kimse için üzüntü ve kederdir. Eğer şiş ve iltihap meydana gelmezse.Bir köle rüyada birisine zehir içirdiğini görse, içirdiği kimsenin hanımı ile zina eder. Çünkü zehir, gizlice içirilir. Zina da gizlice yapılır. Rüyada zehir içtiğini gören kimsenin ömrü uzun olur.

Etiketler »
2006-2016 © Kars Haberleri
Haber İhbarı için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
7/24 İrtibat Telefonumuz : 0505 448 76 00 Alexa